Gratis

Receptionist Medical

Centrul De Diagnostic Si Tratament Provita S.A.
4 poziții

Candidatul Ideal

  • ​Studii medii/superioare finalizate cu diplomă de bacalaureat/licență;
  • Experiență anterioară pe același rol, în domeniul medical, mimim 1 an;
  • Cunoștințe operare MS Office;
  • Cunoștințe limba engleză, nivel mediu;
  • Abilități dе comunicare, lucru in echipă și relaționare cu pacienții;
  • Persoană pozitivă orientată către nevoileclientului, empatică, activă, diplomată, cu capacitate dе rezolvare eficientă a problemelor.

Descrierea jobului

  • Întâmpină pacienții, care sosesc in clinică și îi îndruma către sala de așteptare, respectiv cabinetul medical unde va avea loc consultația;
  • Preia apelurile telefonice interne și externe în mod eficient și profesional;
  • Programează sau reprogramează pacienții la diferite consultații/ investigații;
  • Încasează contravaloarea serviciilor medicale cash/card, face predarea banilor conform procedurilor interne;
  • Înregistrează și prelucrează date in sistemul operațional intern;
  • Clasează si arhivează rezultatele, fișele sau dosarele medicale și cererile pacienților;
  • Asigură comunicarea prin email atât intern, cât și extern;

Beneficii:
  • Salariu fix;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate.

Durata contractului va fi pe perioadă nedeterminată, program full-time.
Program de 8 ore/zi + pauză 30 min, în ture L-V: 07.00- 15.30 si 12:00- 20.30.
În situația în care lucrează sâmbăta/duminica 1 tură 7.30 - 16.00, programul de lucru va fi redus cu numărul de ore lucrate în una din celelalte zile (luni-vineri).

La Nord - Grupul Medical Provita, pacientul este pe primul loc în tot ceea ce facem, cu pasiune, dedicație, competență și corectitudine, oferind clienților noștri un act medical de calitate printr-o abordare multidisciplinară, cu sprijinul unei echipe de medici aflați în vârful carierei, educați și experimentați în medii internaționale, deschiși la nou și cu abordare umană.
Centrele noastre beneficiază de aparatură medicală de ultimă generație, acesta fiind un atu important și un instrument de bază pentru a avea cele mai noi abordări privind actul medical.

Nord - Grupul Medical Provita, este una dintre puținele instituții medicale din țară specializată în Terapia Durerii și chirurgie minim invazivă a coloanei vertebrale. Începând cu luna ianuarie 2019, Centrul de Diagnostic și Tratament Provita a devenit primul Centru de Instruire în Terapia Durerii aprobat ESRA din Europa Centrală și de Est.
De asemenea, la Provita se tratează cancerul de prostată în fază incipientă, prin brahiterapie - procedură minim invazivă, alternativă viabilă la tratamentul chirurgical clasic dar cu o serie mare de avantaje față de acesta.
Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024