Gratis

Specialisti Recrutare/Recrutori Ploiesti

Den Breejen Work
2 poziții

Candidatul Ideal

DB Work isi mareste echipa!
Angajam recrutori pentru un nou sediu in Ploiesti

Daca vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara si sa iti dezvolti talentele de recrutor te asteptam in echipa noastra!

Descrierea jobului

Cerinte:
- absolvent de studii superioare;
- pasionat de domeniul resurselor umane - experienta de MINIM 6 luni in recrutarea si selectia de personal.
- capacitate de planificare si organizare a activitatii;
- cunostinte de utilizare PC Microsoft Office;
- cunoasterea la nivel mediu / avansat a limbii engleze;
- abilitati de comunicare si relationare;
- ambitie, determinare, dinamism si creativitate;
- Disponibilitate deplasari in tara si in strainatate.

Responsabilitati:
- Desfasurarea proceselor de recrutare, selectie si inductie a personalului;
- Identificarea si administrarea canalelor de recrutare potrivite pentru posturile vacante;
- Conceperea si postarea anunturilor de recrutare pe baza discutiilor cu sefii de departamente;
- Selectarea candidatilor pe baza CV-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintele postului;
- Capacitatea de a urmari si solutiona mai multe proiecte de recrutare/selectie în paralel;
- Contactarea candidatilor selectati in vederea programarii interviurilor;
- Sustinerea interviurilor;
- Evaluarea candidatilor si a personalului angajat;
- Informarea candidatilor cu privire la rezultatul procesului de selectie;
- Administrarea si actualizarea bazei de date cu candidati.
- Intocmirea si transmiterea de rapoarte specifice catre managementul companiei;
- Administrarea bazei de date - completare/ actualizare;
- intocmirea si transmiterea diverselor raportari periodice;
- participarea la actiuni/ activitati outdoor, evenimente de profil, cum ar fi targurile de job-uri etc;
- verifica documentele si intocmeste dosarul de personal.
- Tine legatura cu toate departamentele companiei;
- Studiaza piata fortei de munca pentru domeniul de activitate specific firmei, culege informatii necesare imbunatatirii calitatii procesului de selectie-recrutare.

Beneficii:
- Salariu atractiv, in functie de rezultate;
- Activitatea se va desfasura in Ploiesti
- Conditii de lucru bune si un colectiv tanar, dinamic si antrenant.

Inca din 1952, Compania Den Breejen a devenit un partener internațional in şantiere navale şi de reparații pentru activitați de protecţie a suprafețelor dar şi in lucrări de vopsitorie. Ne desfășurăm activitatea in domeniul conservării unei game variate de obiective maritime şi industriale. Profesioniştii noştri asigură servicii de calitate de peste 60 de ani. Ne distingem prin flexibilitate, incredere şi avans tehnologic. DB Work, agentie de recrutare si plasare de forta de munca, face parte din grupul de firme Den Breejen. Suntem convinși că lucrătorii de incredere, profesioniști din Romania pot lucra oriunde in Europa. Ca dovadă a acestui fapt, acum avem un număr in continuă creștere de profesioniști romani care lucrează in numeroase locuri din Olanda și Germania. Succesul nostru intareste increderea noastra ca avem chiar cele mai bune resurse pentru locuri de muncă, in orice domeniu in care ne desfășurăm activitatea. www.dbwork.com

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024