Gratis

Specialist Controlul Calității materii prime FPGC

Saint-Gobain Construction Products Romania

Candidatul Ideal

Ne vom uita cu multă atenție la personalitate, la atitudine și la potențialul tău, însă rolul presupune și alte câteva calificări și abilități:
  • studii superioare de inginerie, de preferat inginerie chimică;
  • foarte bune cunoștințe de operare PC – pachetul MS Office;
  • gândire analitică și atenție la detalii;
  • experiență anterioară in controlul calității (constituie un avantaj).

Descrierea jobului

Poziția este deschisă în cadrul departamentului de Controlul Calității al Fabricii de Plăci de Gips-Carton, Saint-Gobain Construction Products România, ocupantul acesteia urmând să își desfășoare activitatea în cadrul fabricii din Turda.

RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE:
  • Prelevarea și efectuarea testelor de calitate pe materiile prime, la recepția acestora, pentru a ne asigura că ele respectă specificațiile impuse;
  • Înregistrarea rezultatelor testelor în documentele laboratorului;
  • Izolarea loturilor cu probleme de calitate și întocmirea reclamațiilor de calitate
  • Gestionarea loturilor de materii prime astfel încât să se respecte utilizarea acestora în ordinea recepției;
  • Participarea, împreună cu colegii din departamentul Logistică, la descarcarea rolelor de hârtie și inspecția calitativă a acestora;
  • Participarea, împreună cu Inginerul de Dezvoltare Produse, la testele de aditivi și materii prime;
  • Identificarea și testarea de noi materii prime menite să îmbunătățească performanța produselor existente sau reducerea costurilor;
  • Implicarea, alături de echipa laboratorului, în activitatea pilarului Quality & Process Control din programului WCM.

BENEFICII OFERITE:
  • Asigurare privată de sănătate, cu posibilitatea includerii membrilor familiei
  • Asigurare de viață
  • Posibilitatea de a cumpăra acțiuni Saint-Gobain (Planul de Economii al Grupului)
  • Posibilitatea achiziționării produselor Saint-Gobain în condiții avantajoase
  • Indemnizație de transport
  • Sprijin relocare, după caz
  • Tichete de masă
  • Indemnizație de concediu, în funcție de politicile de acordare
  • Bonusuri anuale in funcție de atingerea unor obiective de performanță agreați
  • Zile de concediu în plus, în funcție de vechimea în companie
  • Alte beneficii, acordate în funcție de politicile de acordare de bonusuri ale fiecărei companii în parte
  • Sprijin în formarea profesională
  • Cursuri pentru dezvoltarea carierei (ex. Universitatea Saint-Gobain, platforma de training online etc.).

Saint-Gobain este lider mondial în domeniul soluțiilor ușoare și sustenabile pentru construcții, Saint-Gobain proiectează, produce și distribuie materiale și servicii pentru piețele industriale și de construcții. Soluțiile sale integrate pentru renovarea clădirilor publice și private, pentru construcțiile ușoare și decarbonizarea construcțiilor și a industriei sunt dezvoltate printr-un proces continuu de inovare și oferă durabilitate și performanță. Angajamentul Grupului este ghidat de scopul său, "MAKING THE WORLD A BETTER HOME".

Vânzări de 47,9 miliarde EUR în 2023 la nivel global
160,000 de angajați care activează în 76 de țări
Un Grup angajat să atingă neutralitatea emisiilor de carbon până în 2050

În România, Saint-Gobain furnizează produse și soluții din gamele Abrasives, Glass, Prime Glass Working, Sekurit, ISOVER, PAM, Rigips, Weber, Duraziv şi Chryso, cumulând peste 2000 de angajați în 14 situri industriale situate în Brăneşti, Călăraşi, Ploieşti, Satu-Mare, Turda, Suceava, Vălenii de Munte, Popești Leordeni şi Ariceştii Rahtivani. Pentru mai multe informații despre Grupul Saint-Gobain în România, vizitați www.saint-gobain.ro.

Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024