Gratis

Sales Support Specialist

PROMELEK XXI SA.

Candidatul Ideal

  • Studii medii sau superioare
  • Cunoștințe de utilizare PC (pachet Office)
  • Bune abiltăți de comunicare, negociere și orientare spre rezultat
  • Capacitatea de promovare, prezentare și vânzare a produselor companiei
  • Experiență în vânzări, ideal în vânzări de echipamente electrice

Reprezinta avantaj:
  • Folosirea unui program de ERP (Business Central sau altceva)

Descrierea jobului

  • Preia comenzile de clienți și oferă consultanță pentru alegerea celor mai potrivite produse pentru nevoile clienților
  • Verifică și analizează comenzile și le procesează în sistemul ERP
  • Furnizează informatii către clienți cu privire la disponibilitatea în stoc a produselor, condiții și modalități de transport cu aliniere în prealabil cu departamentul logistică
  • Asigură promovarea produselor din portofoliul companiei și oferă suport pentru agenții de vânzări, urmărind obiectivele departamentului
  • Respectă politica comercială a companiei și contribuie la realizarea obiectivelor setate, urmărind indicatorii de performanță

Ce oferim?

  • Salariu fix, bonuri de masă (40 de lei pe zi lucrată), bonusare performanță;
  • Bonusuri de sărbători (Crăciun, Paște, 8 Martie);
  • Transport asigurat, laptop, telefon și instrumente de lucru pentru desfășurarea activității cât mai eficient;
  • Asigurare de viață, grup NN;
  • Abonament Bookster;
  • Fructe proaspete asigurate zilnic la birou;
  • Evenimente interne (Teambuilding, Petrecere de crăciun si alte evenimente tematice);
  • Program scurt in fiecare a treia zi de vineri pe lună;
  • Mediu profesional în continuă dezvoltare;
  • Oportunități de dezvoltare profesională.

La Promelek XXI credem că oamenii sunt cel mai important activ al nostru. Suntem o echipă unită și dedicată care oferă, de mai bine de 27 de ani, soluții inovatoare și de calitate la problemele complexe ale clienților în domeniul intalațiilor și echipamentelor electrice. Ne ghidăm întotdeauna după valorile noastre fundamentale: profesionalism, respect, parteneriat, inovație, consecvență și calitate.

În acest moment, suntem în căutarea unui Specialist Sales Support.

Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024