Gratis

Sales support / Back-office Sales Manager

Hipac Romania
2 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui profesionist organizat și orientat către detalii pentru a se alătura echipei noastre în calitate de Sales Support / Back Office.
Acest rol este crucial pentru susținerea eficienței operaționale și succesului departamentului de vânzări.

Cerințe:

Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă.
Experiență în utilizarea software-urilor de birou (Microsoft Office, etc.).
Abilități organizatorice puternice și atenție la detalii.
Orientare către clienți și capacitatea de a colabora eficient în echipă.
Flexibilitate și adaptabilitate la schimbările în mediu și sarcini.
Este necesara buna cunoastere a limbii engleze. Cunostintele de limba italiana pot constitui un plus in selectie.

Calificări:
Studii superioare sau experiență echivalentă în domeniul administrativ sau vânzări.
Experiență anterioară într-un rol similar este apreciată.
Cunoștințe de bază ale proceselor de vânzări reprezintă un avantaj.

Dacă sunteți o persoană organizată, cu abilități excelente de comunicare și o orientare clară către eficiență, vă așteptăm cu interes alaturi de noi!

Descrierea jobului

Responsabilități:
Gestionarea corespondenței și comunicărilor interne și externe ale departamentului de vânzări.
Organizarea și actualizarea documentelor și bazelor de date specifice vânzărilor.
Asigurarea unei comunicări eficiente între membrii echipei de vânzări și alte departamente.
Suport în elaborarea rapoartelor și analiza datelor relevante pentru performanța vânzărilor.
Colaborarea strânsă cu directorul de vânzări pentru a asigura un flux de lucru eficient și pentru a îndeplini obiectivele departamentului.

Hipac Romania este parte a holdingului european Hipac Group, producator de ambalaje flexibile din polietilena liniara de joasa densitate. Hipac Group, cu fabrici in Italia, Spania si Romania, are ca obiectiv principal al activitatii desfasurate sprijinirea producatorilor si companiilor logistice prin oferirea unor solutii competitive de ambalare, concretizate atat prin costuri reduse cat si prin reducerea impactului asupra mediului.

Activitatea Hipac Group este desfasurata la nivel european prin intermediul unei retele de distributie pregatita sa puna la dispozitia clientilor finali un know-how bine dezvoltat in directia utilizarii de ambalaje de grosime inferioara cu caracteristici revolutionare.

Personalul Hipac Romania este alcatuit dintr-o echipa stabila de profesionisti, compania asigurand conditii optime de lucru si de specializare. Activitatatea este desfasurata cu mijoace moderne, productia fabricii fiind automatizata.

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024