Gratis

Responsabil RSVTI

SC SYMMETRICA SRL

Candidatul Ideal

Studii: Inginer mecanic;
Autorizat ISCIR in meseria de Responsabil cu supravegherea si verificarea tehnica a instalatiilor (RSVTI);
Cunoștințe relevante a legislației in vigoare referitoare la domeniul ISCIR;
Nivel experiența: minim 3 ani experiența în domeniul instalatiilor industriale de ridicat
Interes pentru perfecționarea profesională;
Capacitate de organizare a muncii;
Disponibilitate pentru deplasari in tara:
Seriozitate;
Responsabilitate;
Adaptabilitate;

Descrierea jobului

Identificarea tuturor instalaţiilor/echipamentelor din domeniul ISCIR ale deţinătorului;
Pregatirea şi asigurarea condiţiilor pentru realizarea verificărilor tehnice a instalaţiilor/echipamentelor aflate sub incidenta ISCIR
Efectuarea demersurilor necesare în vederea autorizării funcţionării instalaţiilor/echipamentelor pentru care autorizarea funcţionării se face de către ISCIR
Inregistrarea tuturor echipamentelor/instalaţiilor deţinătorului supuse autorizării ISCIR, la inspecţia teritorială de care aparţin
Intocmirea şi actualizarea evidenţei centralizate pentru toate instalaţiile/echipamentele din domeniul ISCIR;
Instruirea si examinarea anuală a personalului de deservire, atât cel autorizat de către ISCIR, cât şi cel instruit intern,
Afişarea la loc vizibil a instrucţiunilor de exploatare a instalaţiilor/echipamentelor ISCIR, precum şi a celor ale liniei tehnologice în care este încadrat echipamentul;
Pregătirea instalaţiilor/echipamentelor pentru verificări tehnice oficiale şi participarea activă la efectuarea acestora;

SC Symmetrica SRL este lider national in productia de prefabricate vibropresate din beton si a echipamentelor, utilajelor automatizate necesare productiei prefabricatelor destinate constructiilor civile si industriale.

Te asteptam sa te alaturi echipei Symmetrica!

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024