Gratis

Responsabil contract mentenanta (sector tertiar)

IMSAT SA

Candidatul Ideal

Studii superioare de lunga durata
Experienta minim 5-7 ani de activitate in mentenanta pentru spitate si/sau retail (galerii comerciale, mall-uri, hypermarket-uri)
Limbi straine: engleza bine, franceza constituie avantaj
Competente digitale: MS Office (Word, Excel, Access, PowerPoint, MS Project, Outlook)
Constinciozitate
Curiozitate profesionala
Echilibru intre creativitate si ratiune
Disponibilitate efort
Capacitate de adaptare
Fermitate
Onestitate
Buna capacitate de comunicare

Descrierea jobului

Postul este in Bucuresti raporteaza Directorului de divizie si are 4 persoane in subordine
Responsabilitati:
  • Contribuie la dezvoltarea strategiei business-ului de efectuarea mentenantei cladirii
  • Participa la colectarea si prelucrarea datelor referitoare la execuția proiectelor in lucru
  • Utilizeaza si actualizeaza softul de gestiune tehnica a cladirii, fise tehnice, tichete de interventie
  • Elaborarea unui calendar specific de operatii de mentenanta preventiva care prin interventii sistematice efectuate la intervale regulate in conformitate cu specificatiile producatorului din cartile tehnice ale instalatiilor sa acopere intreg ansamblul de activitati tehnico-organizatorice care au ca scop mentinerea echipamentelor/sistemelor/instalatiilor in stare de buna functionare
  • Implementarea unui sistem de mentenanta preventiva cu aspecte de mentenanta sistemica, previzionara si conditionala specifica proiectului, cu accent pe mentinerea parametrilor de conformitate din documentele de autorizare a functionarii
  • Urmarirea parametrilor de uzura ai elementelor cheie/vitale ale instalatiilor
  • Controleaza, verifica si semneaza documentatia finala de modificare a proiectului initial si/sau a documentatiei de autorizare a functionarii cladirii
  • Elaboreaza specificatii tehnice si fise tehnice pentru includerea in cererile de oferta pregatite de Departamentul Oferte/Contracte
  • Elaboreaza anexele tehnice pentru a fi incluse în ofertele/contractele transmise Clientului
  • Face analizele tehnice comparative ale ofertelor diversilor furnizori
  • Creeaza proceduri de lucru de mentenanta corectiva prin care urmareste suprimarea defectiunilor prin depanare rapida care permit restabilirea/recuperarea capacitatii de functionare a sistemelor aflate in exploatare prin mentenanta paleativa in caz de defectari usoare accidentale (de pilda procedura de reset) si mentenanta curativa in caz de avarii simple
  • Monitorizeaza si supervizeaza desfasurarea lucrarilor atribuite si rezultatele obtinute in urma lor
  • Elaboreaza si verifica dimensionarea unui calendar de mentenanta previzionara care sa subordoneze programul de reparatii capitale sau de inlocuire a echipamentelor, functie de rezultatul analizei de evolutie in timp a bunului aflat in intretinere, astfel incat pe baza evolutiei reale a degradarii cauzate de uzura fizica sa permita justificat intarzierea planificata a interventiilor de mentenanta conditionale, care sunt costisitoare pentru beneficiar
  • Raspunde de conformitatea cu legislatia de proiectare, normativele si standardele de operare inclusiv folosirea solutiilor tipice din proiectele anterioare la care a luat parte
  • Sustine seful de proiect în legatura cu subcontractorii pentru proiectele specifice pentru a asigura conformitatea cu standardele de proiectare si cerintele proiectului
  • Raspunde pentru adaptarea în proiect a necesitatilor specifice ale Clientului
  • Asigura asistenta tehnica/supervizarea
  • Împartaseste cunostintele personale si asigura transferul permanent al acestora catre echipa pe care o coordoneaza
  • Antrenează echipele de executie pe perioada desfășurării lucrărilor repartizate si le acorda sprijin in vederea transferului de know-how si dezvoltarii abilitatilor lor tehnice
  • Urmareste implementarea schimbarilor in exploatarea cladirii decise de beneficiar
  • Asigura optimizarea mentenantei corective prin imbunatatirea nivelului de instruire a subordonatilor pentru depanare rapida si repunerea in functiune
  • Asigura asistenta tehnica la montaj pentru lucrarile suplimentare solicitate de beneficiar
  • Isi actualizeaza permanent cunostintele, tinandu-se la curent cu noile dezvoltari în domeniul specific de activitate
  • Prevenirea dereglarilor in functionarea echipamentelor aflate in contractul de mentenanta astfel incat sa se reduca perderile de fluide, combustibil si energie in exploatarea instalatiilor prin activitati de control si verificari efectuate conform cartilor tehnice ale echipamentelor
  • Îndeplineste diverse sarcini care tin de misiunea postului si / sau sunt necesare / solicitate de managerul de pe nivel superior pentru nevoile departamentului / diviziei
Se ofera un pachet salarial atractiv, mediu de lucru placut, al 13-lea salariu, asigurare de risc si accidente, pachet de servicii medicale la o clinica privata, bonuri de masa, etc.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Proiectant si integrator de solutii multi-tehnice, IMSAT ofera servicii integrate ca antreprenor general sau divizate ca furnizor de pachete tehnice, pentru urmatoarele specializari: automatizari si sisteme industriale, roboti industriali si sisteme de celule robotizate, sisteme de securitate, instalatii electrice, instalatii mecanice, HVAC si echipamente electrice.

Recunoscuti ca experti de incredere, suntem alaturi de clientii nostri in toate etapele unui proiect, de la proiectare la management de proiect, fabricatie, montaj, punere in functiune si mentenanta si oferim solutii pentru cele mai complexe aplicatii din domeniile: industrial, infrastructura cladiri, infrastructura transporturilor si energie.

Membra a grupului francez SNEF din 2007, IMSAT numara astazi un colectiv de peste 900 de angajati, o cifra de afaceri medie anuala de 60 de milioane de euro, cu proiecte implementate in peste 35 de tari de pe glob in cei 60 de ani de istorie.

Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024