Gratis

MANAGER MENTENANTA (SEF MECANO-ENERGETIC)

HATBORU ROMANIA S.A.

Candidatul Ideal

- Candidatul ideal trebuie să aibă studii superioare tehnice (profil mecanic, TCM), cunoștințe avansate operare PC (Word, Excel), pachetul MS Office, Microsoft Project, ERP, soft dedicat planificare și evidență activități de mentenanță constituie un avantaj.
- Se cere o experiența anterioara pe un post similar de minim 2 ani - de preferat în domeniul metalurgic.
- De asemenea, sunt necesare abilitați manageriale (organizare, inițiativă, delegare, motivare, asumarea responsabilității), comunicare, sociabilitate, spirit antreprenorial;
-Cunoștințe limba engleză.
– Experiență relevantă și cunoștințe solide în domeniul respectiv și în domeniul reglementărilor și standardelor relevante
– Abilități excelente de comunicare și de gestionare a relațiilor interpersonale
– Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic
– Diplomă de licență sau certificare relevantă (dacă este necesar)
Preferăm candidati din județul Giurgiu sau împrejurimi.

Descrierea jobului

Căutăm o persoană calificată și cu experiență în gestionarea și coordonarea activităților de întreținere a echipamentelor și instalațiilor. Responsabilitățile vor include planificarea și organizarea lucrărilor de întreținere, asigurarea funcționării eficiente a echipamentelor și supervizarea personalului tehnic. Persoana va avea în principal următoarele responsabilități:
- Asigura funcționarea la parametri tehnici a utilajelor și instalațiilor;
- Urmărește achizițiile, evidența, întreținerea și utilizarea utilajelor și a echipamentelor, urmărește derularea contractelor și punerea în funcțiune a utilajelor;
- Coordonează și răspunde de reparații, revizii și realizarea acestora la termenele stabilite
- Urmărește alimentarea cu energie electrica, termica, apa, gaze, etc. necesare desfășurării normale a proceselor de producție
- Verifică și avizează fundamentarea consumurilor de energie electrică și termică la nivelul societății;
- Organizează și conduce activitatea de montaj-transport-demontaj a instalațiilor;
- Urmărește exploatarea, întreținerea și repararea instalațiilor și agregatelor
- Coordonează lucrările de investiții din societate;
- Stabilește necesarul anual de piese de schimb pentru lucrările de întreținere și reparații;
- Se preocupă de menținerea în stare de funcționare a autovehiculelor din parcul auto al societății;
- Urmărește încadrarea în bugetele aprobate;
- Întocmește fișele tehnice ale echipamentelor, a instrucțiunilor de întreținere preventivă, pe baza informațiilor de la furnizorul echipamentelor și a experienței din exploatarea acestora;
- Elaborează planul de mentenanță preventivă a tuturor echipamentelor și instalațiilor din dotarea firmei, precum și a bugetelor lunare, trimestriale și anuale în această zonă;
-Urmărește și ține evidența realizării efective a tuturor activităților de întreținere și reparații a echipamentelor de producție, a zonelor de utilități – energie electrica, apa, gaze naturale aer comprimat etc. monitorizarea consumurilor și elaborarea propunerilor de reducere a consumurilor;
- Evaluează periodic costurile și durata intervențiilor de întreținere, compararea acestora cu bugetul, justificarea deviațiilor de la buget și elaborarea de propuneri pentru reducerea acestor costuri;
- Stabilește resursele necesare compartimentului;
- Planifică și verifică documentele ce descriu activitatea compartimentului;

Oferim un pachet competitiv de salarizare, pachet de beneficii extrasalariale (bonuri de masă), recunoaștere și recompense, oportunități de dezvoltare profesională și un mediu de lucru stimulant într-o cultură organizațională pozitivă.

Despre noi: Hatboru Romania fabrică la Giurgiu țeavă de oțel sudată elicoidal, cu diametre exterioare de până la 2540 mm, care va fi acoperită anti-coroziv atât la exterior, cât și la interior, asigurând astfel caracteristici tehnice care să crească durata de utilizare a conductelor realizate în acest fel. Țeava produsă în județul Giurgiu va fi folosită pentru conducte de gaze naturale, țiței, produse petroliere, aducțiuni de apă, canalizare, termoficare, construcții de drumuri și poduri, consolidări de maluri și extinderi de porturi.Suntem o companie în creștere din industria metalurgică, cu o tradiție de aproape 50 de ani în domeniu, și căutăm profesioniști talentați și pasionați pentru a se alătura echipei noastre de peste 100 de angajați.

Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024