Gratis

Responsabil Asigurari– Departament Financiar

SELINA
2 poziții

Candidatul Ideal

- Absolvent al invatamantului superior economic de specialitate;
-cunostinte avansate de operare PC (MS Office) – o buna cunoastere a programului Excel;
- Extrem de bune abilitati de organizare, analiza, sinteza si acuratete in prelucrare si centralizare baza de date voluminoase;
- Extrem de meticulos in organizare si atent la detalii, fire conștiincioasa si scrupuloasa la manipularea informatiilor/datelor;
- Bun negociator;
- Capacitate de a lucra in echipa, dar si independent;
- Orientare catre rezultate si solutii de optimizare a activitatii;
- Capabil de a lucra cu date limite, sub stres, program prelungit;
- Corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
-Experienta practica relevanta in domeniul asigurarilor/ vanzarilor si analizei financiare de minim 2 ani– constituie un avantaj;
- Cunostiinte SAP, ERP- constituie un avantaj.

Descrierea jobului

In mod specific, noul nostru coleg/noua noastra colega va avea, in principal, urmatoarele responsabilitati:
- responsabil cu realizarea si negocierea asigurarilor;
- responsabil cu solicitarea ofertelor in vederea incheierii si negocierii asigurarilor;
-responsabil cu tinerea evidentei si actualizarea zilnica a tuturor asigurarilor emise;
- monitorizarea si verificarea zilnica a valabilitatii acestora, solicitarea prelungirii valabilitatii lor, monitorizarea zilnica si solicitarea la plata a ratelor primelor de asigurare, etc;
- luarea de masuri in vederea optimizarii costurilor cu aceste asigurari;
- participarea la efectuarea diverselor analize care implica aceste asigurari;
- colaborarea cu celelalte departamente interne.

Beneficii:
- Sistem de salarizare orientat către performanţă;
- Echipă tanara si dinamică, pozitivă, atmosferă de respect și colegialitate;
- Atitudine proactiva si stimulativa, propice cresterii si dezvoltarii profesionale.

Grupul nostru de Firme este unul din cei mai importanti competitori de pe piata constructiilor din vestul tarii.

Cu peste 1.000 de angajati si peste 400 de utilaje si echipamente, constituim o forta concurentiala puternica, capabila sa se mobilizeze rapid pentru realizarea unor lucrari de mare anvergura, de o calitate superioara, care ne certifica pozitia de lider.

Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024