Gratis

Specialist Asigurări - Back Office - BT Broker de Asigurare

BT Broker de Asigurare SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

Oportunitate de carieră la BT Broker de Asigurare SRL: Specialist Asigurări – Back Office
În contextul extinderii echipei noastre, căutăm un Specialist Asigurări – Back Office dedicat și pasionat care să se ni se alăture.

Dacă ești o persoană care:
  • deține cunoștințe bune de Microsoft Office – Word, Excel;
  • se face ușor înțeleasă și are capacitatea de a prioritiza și gestiona sarcini multiple;
  • este atentă la detalii și are un bun management al timpului, respectand termenele limită;
  • vine cu spirit de echipă, adaptabilitate, gândire creativă, abilități bune de comunicare și o atitudine pozitivăatunci ai toate șansele să fii candidatul ideal pentru pozitia de viitor coleg în echipa BT Broker de Asigurare SRL, mărindu-ti șansele de a intra în spiritul #peopleofBT!

Descrierea jobului

În calitate de Specialist Asigurări – Back Office, vei fi responsabil pentru:
  • consilierea clienților din portofoliul BT Leasing, companie din Grupul Financiar BT, privind ofertele de asigurare și încheierea polițelor de asigurare;
  • actualizarea bazei de date proprii cu polițe de asigurare emise de asigurători;
  • analiza și soluționarea solicitărilor primite din partea clienților;
  • intocmirea documentelor specifice privind modificarea polițelor de asigurare conform procedurilor interne;
  • efectuarea inspecțiilor de risc pentru bunurile asigurate;
  • emiterea ofertelor și a polițelor de asigurare conform procedurilor interne;
Dacă esti un profesionist entuziast și dornic să se alăture unei echipe dedicate să ofere cele mai bune soluții în domeniul asigurărilor, te rugăm să ne trimiți CV-ul.

Ce oferim noi:
  • oportunitatea de a lucra intr-o companie cu o cultura organizationala bazata pe munca in echipa, colaborare si coeziune;
  • pachet atractiv de beneficii;
  • ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara;
  • training-uri de pregatire si perfectionare profesionala si personala;
  • oportunitati de dezvoltare a caierei.

Membra a Grupului Financiar Banca Transilvania, BT Broker de Asigurare își propune să ofere o experiență de asigurare de încredere și adaptată nevoilor clienților, beneficiind de expertiza unei echipe cu experiență de 20 ani în brokerajul de asigurări a obiectelor finanțate în leasing.
Compania BT Broker de Asigurare este autorizata să practice toate clasele de asigurări generale pentru cele mai importante Societățile de Asigurări (inclusiv emiterea de contracte de asigurare şi colectarea primelor de asigurare în numele societăților).

Principalele servicii oferite sunt:

  • intermediere de asigurări de bunuri și proprietăți din contractele de leasing
  • consultanță și asistență în cazul dosarelor de daună pentru contractele de leasing
  • Așteptăm cu nerăbdare să vă cunoaștem și sa vă avem alături in drumul nostru către succes!

    Valorile BT Broker de Asigurare: Integritate, Excelența si Angajament față de clienți pentru a le oferi cele mai bune soluții în materie de asigurări.

    Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024