Gratis

Inginer Horticultor pentru Magazin de Plante

EXCLUSIVE GARDEN SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Compania noastră, un magazin de plante de înaltă calitate și specializat în produse horticole, caută un inginer horticultor pasionat și calificat pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Dacă sunteți o persoană creativă, cu experiență în domeniul horticulturii și o pasiune pentru plante, suntem încântați să vă cunoaștem.
  • Diplomă de licență în Horticultură, Agronomie sau un domeniu similar.
  • Experiență anterioară relevanță în domeniul horticulturii, în special în gestionarea unui magazin de plante.
  • Cunoștințe solide în identificarea plantelor, îngrijirea acestora și gestionarea problemelor specifice de sănătate.
  • Abilități excelente de comunicare și consultanță pentru a oferi sfaturi utile clienților.
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic, adaptându-vă rapid la cerințele în schimbare.
  • Atent la detalii, cu abilități bune de organizare și gestionare a timpului.
  • Orientat către client și capabil să creeze o experiență de cumpărături plăcută și informativă.

Descrierea jobului

  • Consultarea clienților cu privire la selecția, îngrijirea și întreținerea plantelor și a grădinilor.
  • Identificarea și rezolvarea problemelor legate de sănătatea plantelor, inclusiv dăunători, boli și deficiențe nutriționale.
  • Gestionarea stocului de plante, asigurându-vă că acestea sunt întotdeauna proaspete, bine întreținute și prezentate într-un mod atractiv.
  • Dezvoltarea și implementarea unor proiecte speciale, cum ar fi amenajarea grădinilor sau crearea de aranjamente florale personalizate.
  • Consilierea clienților cu privire la necesitățile de irigare, sol și fertilizare.
  • Menținerea curățeniei și a aspectului general al magazinului.

Dacă sunteți interesat de această oportunitate și credeți că sunteți potrivit pentru acest rol, vă rugăm să trimiteți CV-ul actualizat și o scrisoare de intenție la adresa de e-mail exclusive.garden.srl@gmail.com până la data de 10.02.2024.
Vă mulțumim pentru interesul manifestat față de poziția de inginer horticultor în magazinul nostru de plante. Vom contacta numai candidații selectați pentru interviuri.
Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024