Gratis

Inginer Productie

PARMALAT - Com. Tunari, Soseaua de Centura, nr. 12, Jud. Ilfov

Candidatul Ideal

  • Studii superioare: Inginerie mecanica;
  • Experiență minim 2 ani în domeniu;
  • Spirit de echipă, cu atenție distributivă și memoria cifrelor, cu capacitatea de a lua decizii și de a anticipa situațiile deosebite, cu viteză de reacție.
  • Disponibilitate de a lucra în schimburi;
  • Persoană cu potențial, aptitudini tehnice, de organizare si planificare;
  • Capacitatea de a asimila ușor noi informații și dorință de a învăța.

Descrierea jobului

  • Operează și supraveghează instalațiile de pasteurizare, preparare si spălare;
  • Monitorizeză și intervine când apar probleme în funcționarea utilajelor de producție;
  • Informează personalul de întreținere asupra funcționării necorespunzatoare a utilajului;
  • Respectă parametrii tehnologici și de calitate ai produsului;
  • Promovează acțiuni destinate a preveni eventualele neconformități ale produselor;
  • Stabilește parametrii de funcționare ai instalației în funcție de produs;
  • Verifică și reglează parametrii utilităților ce deservesc instalația;
  • Execută programul de igienizare-spălare a instalației și mașinilor componente ale liniei de îmbuteliere;
  • Răspunde de corecta gestionare a documentelor: cartea instalației, instrucțiuni tehnice, scheme și desene.

Descrierea companiei

DESPRE LACTALIS GROUP

Grupul Lactalis ocupӑ primul loc în lume în domeniul lactatelor, fiind cel mai mare producӑtor de lactate și brânzeturi din Europa, cu cea mai mare colectare de lapte din aceastӑ regiune. Experiența sa de peste 88 de ani este susținutӑ de un profesionalism dovedit prin portofoliul larg de produse, adaptate la asteptӑrile consumatorilor din întreaga lume. Grupul are 85,000 de angajați, deține mai mult de 266 de fabrici în 51 de țӑri și este prezent în 85 țӑri la nivel global. Având sediul central în Laval, vestul Franței, compania a avut în 2020 vânzӑri de 21,1 miliarde de dolari. Mai multe detalii gasiti pe www.lactalis.fr.

DESPRE LACTALIS GROUP ROMANIA

Grupul Lactalis este liderul pieței de produse lactate din România. Ne derulӑm operațiunile prin intermediul unui numӑr de 8 companii renumite pe piata românească: Albalact, Covalact, Lactate Harghita, Dorna Lactate, Rarӑul, Lactalis România, Lactalis Logistic și Parmalat, administrate prin intermediul unei structuri de conducere consolidată la nivel național. Avem un portofoliu impresionant de mărci și produse locale și internaționale, recunoscute, îndrӑgite și intrate în obiceiurile de consum din ultimii 50 de ani ale consumatorilor români. În prezent avem un numӑr de 2200 de angajați, care lucrează în 5 fabrici moderne locate în Alba, Harghita, Covasna, Suceava și Ilfov, precum și în structurile de colectare de lapte, vânzări, depozitare și distribuție, cu acoperire în întreaga țară.

DESPRE PARMALAT
Parmalat a comercializat pentru prima data în România sucurile naturale de fructe Santal în anul 1991.
În anul 1996 a fost înființata compania Parmalat România, iar timp de 4 ani, producția a fost realizată prin intermediul unui producator local, încheindu-se un contract de asociere în acest sens.
În anul 2000, Parmalat România a început să producă sucurile Santal în fabrica proprie, diversificându-și gama de produse.
Parmalat produce în România sucuri naturale de fructe marca SANTAL, fără a avea o divizie specializată pentru fabricarea de produse lactate.
La sfârșitul anului 2015, compania deținea pozitia de leader de piață în cele doua mari categorii ale pieței de sucuri necarbonatate: sucuri de fructe 100%, cu o cotă de piață de 15% și nectaruri, cu o cotă de piață de 19.6%.
Materia primă necesară producerii sucurilor naturale de fructe provine din import, în timp ce produsele sunt comercializate, în proporție de 98%, pe piața internă.

Publicat 19 Apr. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 19 Mai 2024