Gratis

Graphic Designer @ChristianTour

Christian Tour

Candidatul Ideal

Vino in Tribul Christian Tour & Memento Group!
Știm că schimbarea se produce prin oameni, tocmai de aceea cultura de angajator Memento Group, din care face parte si brandul Christian Tour, pune mereu echipa pe primul loc, investind constant în formarea și starea de bine a fiecărui membru al familiei Memento Group.
Avem o mulțime de vacanţe atractive care aşteaptă să fie promovate şi prezentate cât mai bine. De asemenea, avem proiecte frumoase și ambițioase care au obiceiul să te facă să te ȋndrăgosteşti de munca ta. Și ne mărim echipa cu un nou coleg care să le ajute să se întâmple frumos!

Dacă ai cel puțin 2 ani de experiență ȋn zona de graphic design (web & DTP) și vrei să lucrezi ȋntr-un domeniu atractiv şi plin de culoare, s-ar putea să ne căutăm reciproc.

Ce ne-ar plăcea să aduci tu:
  • Experiență în utilizarea suitei Adobe (Indesign, Illustrator, Photoshop) (cerinţă obligatorie).
  • Experienţă de peste 2 ani în advertising/marketing - reprezintă un avantaj;
  • Cunoştinţe specifice de graphic design, fonturi, machetare, necesare transpunerii propunerilor creative;
  • Experienţă ȋn realizarea proiectelor de design pentru materiale tiparite (broşuri, postere, etc.), dar şi pentru proiecte digitale (bannere, campanii online Google Ads, Facebook Ads);
  • Experienţă cu tool-uri specifice de editare video – reprezintă un avantaj;
  • Calităţi de lucru ȋn echipă şi respectarea deadline-urilor.

Descrierea jobului

  • Creare generala de concepte, solutii grafice, DTP pentru diferite medii (print, web, branding);
  • Stabilirea layout-ului si respectarea elementelor de corporate idendity pentru toate brand-urile din portofoliu;
  • Concepție grafică pentru diverse materiale tiparite (brosuri, flyere, cataloage, invitatii, company profile, prezentări diverse, filme de prezentare; etc.);
  • Concepție grafică pentru diverse materiale de promovare online (bannere, pop-up, newsletter, etc.);
  • Concepţie grafică pentru machete de presa, materialele grafice diverse pentru comunicare;
  • Prelucrare de fotografii high si low resolution;
  • Pealizare/prelucrare fotografii pentru diverse evenimente ale companiei.
Cu ce te aşteptăm noi:
  • Un mediu de lucru dinamic şi modern, aliniat la cerinţele pieţei mondiale;
  • Echipă faină şi plină de idei ȋndrăzneţe căreia ȋi place să lucreze de la birou, ȋmpreună;
  • Posibilităţi sporite de promovare ȋn cadrul companiei şi a Memento Group care numără peste 300 angajaţi din 7 ţări;
  • Pachet salarial motivant, adaptat ȋn funcţie de experienţă şi la care se adaugă bonusuri de performanţă;
  • Vacanţe la preţuri preferenţiale;
  • Un ȋntreg calendar de activităţi diverse after-work, teambuilding-uri, activităţi sportive şi distractive, etc.
Credem cu tărie că oamenii pot deveni cea bună versiune a lor într-un mediu ALTFEL, un mediu onest în care se simt valorizați, un loc unde se simt „acasă” și pot fi ei înșiși, unde știu că fairplay-ul conduce totul, și că viitorul lor este dictat doar de ambiția și pasiunea lor. După faptă și răsplată!
Cuibul Christian Tour este o platformă care sădește fericire prin autodezvoltare si prin noua noastra deviză de echipă: "Clientul nostru, Prietenul nostru!”

Trimite-ne CV-ul și portofoliul de lucrări care te reprezintă şi hai să ne cunoaştem! 😊

Infiinţată in anul 1997, Christian Tour este astazi unul dintre cei mai mari operatori de turism din România. De-a lungul celor 20 de ani de activitate, am acumulat o vastă experiență şî know-how în organizarea vacanțelor, iar compania şi-a dezvoltat în mod constant și sistematic poziția sa pe piața turistică. Astăzi, Christian Tour acoperă toate segmentele de turism organizat, se bucură de încrederea a peste 1.500 de agentii partenere și organizează vacanţele a peste 200.000 de turişti in fiecare an.

Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 18 Mai 2024