Gratis

Graphic designer/ DTP

RAV MANAGEMENT SRL

Candidatul Ideal

​Persoana potrivită pentru noi îsi dorește sa activeze în lumea dinamică a publicității!
Este creativă, comunicativă, proactivă, sociabilă.
Vorbește frumos, este calmă, dar prelucrează imaginile repede pentru că este foarte pricepută în utilizarea aplicațiilor cu care lucrează!
Avem încredere în ea pentru că știm că ne ajută să ne onorăm la timpul stabilit job-urile primite de la client.
Este veselă și optimistă pentru că se bucură de un mediu dinamic în care se dezvoltă.
Știe deja ce avem nevoie, pentru că are experiență anterioară în design si producție publicitară; folodește curent Adobe CC si Corel Draw.
Se pricepe să-și prezinte lucrările și ne învață și pe noi să le prezentăm corect clientului;
Își organizează eficient timpul și nu-i scapă niciun detaliu;
Îi va fii mai ușor dacă cunoaște procesele diverse de imprimare si cerintele grafice de producție ale acestora (print offset/digital, serigrafie, tampografie, gravura, transfer termic).
Știe sau dorește să învețe web design pentru administrarea site-urilor noastre . Se va ocupa de actualizarea datelor de pe site , pentru a-l face atractiv si eficient .
E binevenită dacă e fată.
E bineprimit dacă e băiat.

Descrierea jobului

· Optimizarea (prelucrarea) machetei grafice primită de la client pentru producție
· Modificarea si adaptarea machetelor grafice la cerințele si limitările tehnice impuse de diferite tehnologii de producție (pe care acesta tb sa le cunoască sau sa se informeze cu privire la aceste aspecte discutand cu Directorul de Producție)
· Realizarea de machete grafice
· Colaborarea in permanență cu Departamentul de Vânzări in vederea alegerii celei mai bune soluții pentru personalizarea diferitelor materiale promoționale
· Realizarea de simulări grafice pentru o previzualizare a lucrărilor
· Realizarea de ștanțe
· Realizarea de schițe cotate pentru Departamentul de Producție
· Raspunde de realizarea calitativă și în termen a lucrărilor din punct de vedere grafic
· Creează/actualizează site-urile firmei, aduce modificări periodice pentru a fi la zi .

Rav Management este o companie foarte activă, înființată in 2001, și care face parte dintr-un grup de firme cu activitate din 1996. Oferim servicii și soluții integrate in piața de publicitate, suntem importatori si distribuitori de materiale promoționale, dar am dezvoltat si facilități proprii de producție publicitară pentru nevoile complexe ale clienților nostri. Construim parteneriate solide și durabile, atit in echipa noastră cât și cu clienții si furnizorii. Echipa este formată din 16 profesioniști. Avem cca 80 de parteneri cu care dezvoltăm idei, găsim soluții, si le implementăm. Satisfacția clienților noștri se reflecta intr o cifră de afaceri de peste 10 milioane de lei.
Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 15 Mai 2024