Gratis

Graphic Designer (Mid/Senior level)

GORILLA GROUP SRL

Candidatul Ideal

Cautam un Graphic Designer care poate intelege o identitate vizuala cu ajutorul careia sa creeze materiale grafice, mentinand look and feel-ul general.

Vei lucra cu industry-standard tools precum Figma, InDesign si Google Slides. Experienta cu aceste platforme reprezinta un avantaj.

Requirements
  • Portofoliu obligatoriu (te rugam sa il trimiti impreuna cu cv-ul tau la contact@gorillastudio.ro)
  • Experienta relevanta in Graphic Design
  • Experienta in Figma, InDesign sau Google Slides reprezinta un avantaj
  • Limba engleza

Descrierea jobului

Vei lucra direct cu o echipa de Design si vei fi responsabil de calitatea unor imagini ce vor avea o expunere publica semnificativa.

Vei lucra cu brand-uri importante din zona de tech internationala, cu identități vizuale realizate de agentii de renume, dar și cu identități flexibile, unde exista o libertate de a contribui la dezvoltarea acestora.

Rolul tău va presupune sa transpui un brief text in diverse formate vizuale, cum ar fi social media, whitepapers sau prezentari, webpages, pastrand identitatea companiei.

Echipamentul de lucru este Mac Mini/Studio, cu monitor 32” 4K si periferice high end Logitech.

Poziția este full-time, la biroul Gorilla din București.

Benefits
  • Salariu motivant cu posibilate de crestere anuala
  • Echipamente performante (Mac + Monitor 32”)
  • Mediu de lucru tanar si prietenos, in centrul Bucurestiului
  • Free coffee
Trimite-ne portofoliul si cv-ul la contact@gorillastudio.ro

Gorilla Studio este o agenție de design cu sediul in Bucuresti, care realizeaza comunicarea vizuala a unora din cele mai importante companii din tech, cum sunt Okta, Thoughtspot sau Asana.

Clienții noștrii au identități vizuale de calitate și colaborează cu noi în parteneriate long-term. Astfel putem înțelege imaginea lor foarte bine și livra servicii de înaltă calitate.

Echipa actuala este formata din designeri cu experienta și căutăm un alt Graphic Designer cu un nivel similar, pentru a crește volumul si standardul de calitate al serviciilor Gorilla.

gorillastudio.ro

Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 21 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024