Gratis

Economist Senior

Centrul Medical Lotus-med SRL

Candidatul Ideal

- Studii universitare în domeniul economic;
- Experienta de minim 5 ani in domeniul financiar, ocupand un rol similar;
- Constituie avantaj experienta in domeniul medical;
- Cunoasterea legislatiei din domeniu;
- Cunostințe solide de legislație fiscală;
- Persoana responsabila, cu bune abilitati de organizare si planificare a activitatii;
- Bune abilități de operare MS Office: Excel și Word;
- Experiență de lucru în soft-uri de contabilitate;
- Experiență de lucru în echipă, abilități de comunicare și interpersonale;
- Bune abilități de organizare, analiză, atenție la detalii;
- Integritate, asumarea responsabilității muncii, implicare, proactivitate;
- Capacitatea de prioritizare și respectare a termenelor limită.

Descrierea jobului

Obiectiv principal:
Elaborarea de situații privind analiza costurilor firmei și asigurarea funcționării pârghiilor economico-financiare în conformitate cu prevederile legislației în vigoare.

Principalele responsabilitati:
- Asigura inregistrarea si prelucrarea din punct de vedere contabil a documentelor ce vizeaza activitati din domeniul medical;
- Intocmeste diverse situatii, rapoarte si analize financiar-contabile, la solicitarea Directorului Financiar si sau a Directorului General; totodata le prezinta mai departe si raspunde punctual intrebarilor/solicitarilor/neclaritatilor ce le vizeaza;
- Intocmeste, transmite si inregistreaza in contabilitate facturi clienti, urmareste incasarile clientilor cash si card;
- Efectuează înregistrarea cronologică și sistematică a documentelor contabile - facturi de achiziții, registrul de casa;
- Verificare decontare banca pentru incasarile cu cardul;
- Intocmeste calculele, transmite si inregistreaza in contabilitate facturile colaboratorilor interni;
- Se ocupa de confirmarea soldurilor pentru clienti;
- Tine evidenta contractelor clientilor in registrul special client;
- Verifica jurnalul de cumparari;
- Intocmeste dosarele de licitatie: certificate fiscal DITL, imputerniciri, completare documente;
- Isi asuma responsabilitatea privind corectitudinea si promptitudinea cu care furnizeaza informatiile din domeniul sau de activitate;
- Urmareste permanent legislatia din domeniul financiar-contabil extern si se asigura de respectarea acesteia;
- Raspunde de corectitudinea informatiilor furnizate catre superiorii ierarhici si catre departamentele din companie cu care colaboreaza;
- Alte cerinte ce vizeaza activitatea pe care o desfasoara in cadrul departamentului financiar-contabil.

LOTUS MED clinica medicala cu Ambulator de specialitate, Laboratoare de analize medicale, Imagistica medicala, Medicina de familie si Spitalizare de zi, angajaza pentru sediile din Bucuresti.

Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 21 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024