Gratis

ECONOMIST SENIOR / CONTABIL SENIOR

STANDARD CONT SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

ECONOMIST / CONTABIL SENIOR
  • Licenţă studii economice
  • Experienta minima de 5 ani in domeniul contabil.
  • Întocmește balanța de verificare contabilă.
  • Experienta pe un post similar constituie avantaj.
  • Cunoșterea programului de contabilitate SAGA.
  • Cunoştinţe MS Office.
  • Persoană independentă, responsabilă, atentă la detalii, cu abilităţi dezvoltate de comunicare, orientată spre obţinerea de rezultate.
  • Capacitate de lucru în echipă. Capacitate de comunicare.
  • ​Persoană serioasă, motivată şi ambiţioasă.

Descrierea jobului

• Servicii financiar-contabile pentru companii micii si medii.
• Intocmirea evidentei contabile sintetica si analitica, prin inregistrarea in contabilitate a documentelor:
• Achizii interne, intracomunitare si importuri,
• Livrari interne si externe,
• Trezorerie, casa, banca deconturi lei si valuta,
• facturi servicii, leasing ,diverse, etc.
• Salarizare (inclusive declaratiile aferente D112, D207),
• Decont TVA D300, D100, D101, D205, bilant,
• Reglari fise de platitor,
• Confirmari de sold la client / furnizori,
• Inregistrari note contabile,
• Întocmire balanța de verificare contabilă

Programul de lucru este zilnic, luni -vineri, între orele 8:00 - 17:00, cu pauză de masă.

Suntem o societate comercială, autorizată CECCAR, care ofera servicii contabile complete pentru companii mici şi medii. Colectivul este format din experţi contabili și economişti.
Publicat 29 Apr. 2024 Reactualizat 14 Mai 2024 Expiră 29 Mai 2024