Gratis

Contabil Senior / Economist

D & C CONTA SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Dupa cum observi, mai avem nevoie de 2 Contabili talentati in echipa noastra. Si nu, nu pentru ca ne pleaca oamenii, ci pentru ca volumul a crescut si nu vrem sa ii ingropam in hartii pe cei deja existenti.

Pentru rolul de CONTABIL SENIOR / ECONOMIST, ne-ar ajuta enorm ca tu sa ai o experienta relevanta, pana la bilant si balanta.
Suntem siguri ca stii foarte bine ce inseamna asta, asadar nici nu mai e nevoie sa enumeram noi.
Ne dorim ca tu sa poti prelua niste conturi de client, pe care sa le poti gestiona cap-coada.
Te ajuta desigur si colegii pe introducere documente, insa vrem ca tu sa poti urmari intreg procesul pentru clientii respectivi.
SAGA si SmartBill sunt prietenii nostri, speram ca si ai tai si ca ii folosesti deja.

Descrierea jobului

Stim ca unii oameni aleg sa nu vina in firmele de conta.
Si stim si de ce. Noi vrem sa ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈iti spunem cum e la noi si sa decizi tu daca merita sa ne vedem la o discutie.
  • La noi ai pranzul garantat. Nu e minciuna, te invitam sa vii intr-o zi la pranz sa te convingi. Gatim intern, avem pe cineva angajat special pentru asta.
  • Respectam timpul tau, asadar mai tarziu de 17:00 nu mai e nimeni la birou.
  • Happy Friday! Vineri avem o zi scurta!
  • Suntem atenti la confortul tau. Deci da, avem pachete salariale ancorate in realitate.
Angajam pentru ca vrem sa aiba toata lumea timp sa respire. Nu suntem roboti, deci nu vrem sa supra aglomeram colegii deja existenti.
Ne dorim sa lucram de la birou, pentru ca lucram cu acte confidentiale ale clientilor. Oricat am vrea sa lucram remote sau hibrid, e un job care ne aduce pe toti la birou. Noi ne bucuram insa, pranzurile impreuna sunt si mai delicioase.

Daca iti suna cel putin interesant cele de mai sus, ce-ai spune sa ne vedem la o discutie prietenoasa?

Suntem o firma de contabilitate, consultanta fiscala si audit financiar.
Oferim de asemenea servicii de infiintari, modificari si lichidari de societati comerciale sau persoane fizice autorizate.
Clientii nostri sunt persoane fizice si juridice romane si straine, cu activitati preponderente in zona prestarilor de servicii locale si internationale de diverse naturi.
Oferim un mediu de lucru placut, un birou frumos si o echipa competenta si ambitioasa.
Perioada lucrata la noi in rolul de Contabil constituie vechime de stagiu la CECCAR.
Publicat 13 Mai 2024 Reactualizat 9 Iun. 2024 Expiră 12 Iun. 2024