Gratis

Dispecer transport intern Dragomiresti

Aquila Part Prod Com SA

Candidatul Ideal

  • Cunoasterea legislatiei in domeniul transportului de marfa
  • Cunoasterea pietei de transport marfa
  • Foarte bune abilitati de organizare, planificare si comunicare
  • Atitudine pozitiva, orientata pe identificarea de solutii, flexibilitate, viteza de reactie in luarea deciziilor
  • Cunostinte avansate in MS Office
  • Orientare catre client
  • Abilitati de vanzare si negociere
  • Seriozitate
  • Spirit de echipa

Descrierea jobului

  • Organizarea zilnica a planului de transport
  • Identificarea celor mai bune solutii de transport
  • Optimizarea rutelor, a gradului de incarcare, si a timpilor operationali de executie a programului de lucru al soferilor
  • Indeplinirea targetului lunar si a KPI’s
  • Utilizarea sistemelor informatice : ERP, TMS
  • Rezervarea sloturilor de descarcare a comenzilor de transport pentru clientii din portofoliu, utilizand platformele electronice specializate de slot-booking
  • Negocierea si transmiterea ofertelor de transport
  • Dezvoltarea portofoliului de clienti si furnizori, mentinerea permanenta a contactului cu acestia

Oferta, beneficii:
  • salariu motivant corespunzator programului si activitatii prestate
  • bonusuri de performanta
  • tichete de masa
  • abonament medical de preventie si profilaxie la clinica Medlife
  • zile suplimentare de concediu in functie de vechimea in munca
  • laptop
  • telefon serviciu
  • posibilitate de dezvoltare intr-o companie nationala de top

Descrierea companiei

www.aquila.ro
AQUILA GROUP
Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Mai 2024