Gratis

CONTABIL SEF / DIRECTOR ECONOMIC / ECONOMIST

Clarismart Consulting SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Clarismart Consulting angajeaza Contabil sef /Director economic- pentru companie de productie.

Cerințe:
- studii superioare
- experienta in post de contabil sef/director economic .
- cunoasterea legislatiei fiscale
- cunostinte Microsoft Office
- persoana onesta, comunicativa, empatica

Beneficii:

- Salariu motivant
-Tichete de masa
-Asigurare medicala

Descrierea jobului

Responsabilități:

- Supravegheaza si coordoneaza activitatea departamentului financiar-contabil
- Raspunde de eficienta activitatii economice si analizeaza activitatea economico-financiara a societatii
- Raspunde si intocmeste bilantul la sfarsitul fiecarui an financiar
- Raspunde si intocmeste balanta lunara
- Raspunde de respectarea dispozitiilor si a indicatiilor date de actionari in legatura cu problemele de care se ocupa in cadrul serviciilor
- Intocmeste documentatia necesara pentru obtinerea de credite bancare sau de fonduri si asigura relatia cu societatile bancare
- Raspunde si intocmeste declaratiile de impozit pe profit, decont TVA, declaratii de taxe locale
- Realizeaza si raspunde de cash-flow si decide pe baza acestuia platile zilnice
- Intocmeste declaratiile solicitate de Institutul National de Statistica, BNR, Fondul de Mediu, etc.
- Coordoneaza echipa din subordine, asigurandu-se de inregistrarea corecta a documentelor .

SC Clarismart Consulting SRL proceseaza datele personale in scopuri de recrutare, respectand politica de protectie a datelor cu caracter personal. Prin aplicarea la acest post, va exprimati acordul privind aceasta procedura.

Publicat 19 Apr. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 19 Mai 2024