Gratis

CONTABIL SEF

SC ANTREPRIZA DE CONSTRUCTII DRUMURI SI AUTOSTRAZI SRL

Candidatul Ideal

SC Antrepriza de Constructii Drumuri si Autostrazi SRL angajeaza CONTABIL.

Experienta de cel putin 3-5 ani in domeniu;
Cunostiinte Microsoft Office: Word, Excel;
Cunostiinte de operare program Saga;
Abilitatea de a lucra independent, dar si in echipa;
Spirit analitic și atenție la detalii, orientare spre obiective si respectarea termenelor;
Bune abilitati de comunicare, organizare si planificare.

Descrierea jobului

  • Evidentă contabilă (facturi, chitanțe, rapoarte casă de marcat, registru de casă, stocuri, NIR-uri, deconturi de cheltuieli, dispoziții de plata/ incasare);
  • Inregistrarea facturilor de la furnizorii interni/externi in programul contabil - SAGA;
  • Întreținere bază de date clienți;
  • Confirmări de sold clienți/furnizori;
  • Întocmire rapoarte specifice departamentului financiar - contabil, solicitate de către bănci sau după caz;
  • Arhiveaza si tine evidenta documentelor operate;
  • Respecta procedurile de operare si procedurile cu privire la circuitul documentelor cu regim special.
  • Analiză financiară;
  • Analiză modificări legislative cu impact asupra domeniului de activitate;
  • Închidere lunară până la nivelul de balanță de verificare, inclusiv cu întocmire completă de declarații fiscale.
Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 30 Mai 2024