Gratis

Contabil junior

ORIENT CERAMIC S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Experienta pe un post similar de minim 2 ani;
  • Bune cunostinte de contabilitate primara;
  • Experienta in operare PC si experienta de lucru cu pachetul MS Office (in special Excel);
  • Cunostinte de limba engleza la nivel conversational;
  • Excelente aptitudini de comunicare si relationare interumana;.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Preia comenzile de la colaboratorii / magazinele societatii, le introduce in baza de date si organizeaza livrarea lor;
  • Gestioneaza relatia cu colaboratorii/ magazinele societatii si pastreaza o stransa legatura cu acestia;
  • Emite facturi, avize,bonuri comanda, procese verbale, contracte;
  • Intocmeste diverse situatii si oferte in excel, in functie de solicitarile primite;
  • Verifica incasarea facturilor.

Beneficii:
  • Salariu motivant;
  • Bonuri de masa;
  • Permisiune de a lipsi pentru scurt timp de la locul de munca in limita a 12 ore lunar;
  • Mediu de lucru plăcut;
  • Prime de Sarbatori in functie de rezultatele societatii;
  • Beneficii la achizitionarea produselor din portofoliul companiei.

Orient Ceramic este o companie ce activeaza pe piata materialelor de constructii din anul 2005, companie ce a devenit rapid unul dintre cei mai importanti importatori de gresie, faianta, mozaic, piatra naturala si granit din tara noastra, lider zonal de piata cu un volum de achizitii de peste 2 milioane de metri patrati importati anual. Colaborand cu furnizori din diverse zone ale globului, de la Orientul Indepartat ( China si India ), la tari din Europa, precum Turcia si Spania, Orient Ceramic reprezinta astazi principalul distribuitor de placi ceramice, care asigura solutii pentru cele mai exigente proiecte.

Pentru ca tinta companiei este satisfacerea clientilor, Orient Ceramic si-a luat angajamentul de a propune in permanenta o gama de produse gata sa satisfaca toate gusturile. Portofoliul Orient Ceramic cuprinde o gama diversificata pe stilurile clasic si contemporan de gresie, colectii de faianta, tapet si piatra naturala, toate fiind permanent pe stoc si cu continuitate in aprovizionare pentru fiecare model.

Centrul logistic cuprinde hale de depozitare pentru ca marfa sa fie pastrata in cele mai optime conditii, dar si un parc auto cu autovehicule , autoutilitare si camioane , care asigura livrarea in cel mai scurt timp.

Obiectivul Orient Ceramic este de a asigura un suport de neegalat tuturor partenerilor sai, oferind astfel clientilor produse de calitate superioara. De asemenea, ca proiectele sa se ridice la nivelul asteptarilor clientilor sai, compania ofera serviciu de livrare nationala rapid si eficient, consiliere si suport tehnic din partea personalului specializat si un nivel ridicat al stocurilor.

Succesul Orient Ceramic si calitatea produselor sale se datoreaza in mare parte partenerilor sai dar si echipei si profesionalismului acesteia. Cu o echipa profesionista, perseverenta, ghidata pe inovatie si calitate, Orient Ceramic duce povestea brandului mai departe si continua sa satisfaca si cele mai exigente gusturi si dorinte.

Hai in echipa Orient Ceramic!

Publicat 22 Apr. 2024 Reactualizat 5 Mai 2024 Expiră 22 Mai 2024