Gratis

Contabil Junior

SC Future SRL

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in domeniul economic;
  • Experiența într-o poziție similară constituie un avantaj;
  • Cunostinte minime in operarea programului SAP constituie avantaj;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Capacitatea de a lucra cu baze de date;
  • Cunostinte de operare PC (MS Office, Excel, Word);
  • Acuratete, calitate si responsabilitate in munca;
  • Abilitati de Comunicare
  • Dorinta de a invata;

Descrierea jobului

  • Inregistrarea facturilor de achizitii bunuri si servicii in programul SAP
  • Gestionarea facturilor primite si transmise prin aplicatia E-Factura
  • Solicitarea si verificarea documente justificative
  • Inregistrarea extraselor bancare in programul SAP
  • Gestionarea platilor de furnizori si catre bugetul de stat prin pregatirea fisirul pentru import in aplicatia bancara
  • Verificarea fiselor de clienti si furnizori
  • Intocmirea si completarea confirmarilor de sold
  • Inregistrarea deconturilor de cheltuieli si a registrului de casa
  • Inregistrarea notelor contabile de salarii
  • Inregistrarea si gestionarea documentelor recurente
  • Raspunde de arhivarea corespunzatoare a tuturor documentelor pe care le opereaza si de mentinerea arhivei electronice a contractelor cu partenerii
  • Verificare componenta soldurilor conturilor din balanta analitica care ii sunt repartizate
  • Verificare jurnalele de vanzare/cumparare
  • Acorda sprijin in efectuarea inventarierii semestriale
  • Mentine relatia interdepartamentale;
  • Intocmeste diverse rapoarte si situatii solicitate de superior;

Beneficii:
  • Salariu negociabil in functie de experienta;
  • Tichete de masa: 40 ron/zi lucratoare;
  • Abonament tip executiv la Medlife
  • Program de lucru de luni-vineri, 7:30 – 16:20, un singur schimb.
  • Mediu de lucru placut
  • Oferim zilnic cafea, ceai si apa plata.
  • Bonusuri, prime
  • Transport asigurat pe raza, Bucuresti, Otopeni si Ploiesti.

Compania Future SRL a fost infiintata in anul 1998 si are obiect de activitate fabricarea de mobila, si anume scaune, fotolii si canapele pe structura metalica cu huse din piele naturala si stofa.
Publicat 22 Apr. 2024 Reactualizat 3 Mai 2024 Expiră 22 Mai 2024