Gratis

CONSULTANT ACHIZITII

Agentia pentru Dezvoltare Regionala Vest

Candidatul Ideal

  • Studii superioare absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă. Studiile superioare juridice absolvite cu diplomă de licență constituie un avantaj;
  • Specializare acreditată în domeniul achiziţiilor publice (certificat de absolvire curs Expert achiziții publice, cod COR 242116);
  • Vechime de minim 5 ani în domeniul studiilor superioare. Experiența în domeniul achizițiilor publice de produse, servicii și lucrări constituie un avantaj;
  • Cunoştinţe de limba engleză – nivel mediu;
  • Cunoştinţe de utilizare a programelor din pachetul Microsoft Office – nivel mediu;
  • Bune competențe de redactare;
  • Capacitatea de a lucra în condiţii de stres și cu termene strânse;
  • Capacitate de analiză şi înţelegere a legislaţiei aplicabile domeniului său de activitate, capacitate bună de comunicare, seriozitate, punctualitate, corectitudine;
  • Respectarea normelor de conduită necesare lucrului în echipă;
  • Disponibilitate pentru program prelungit și deplasări, cu respectarea prevederilor Legii 53/2003 (Codul muncii).

Descrierea jobului

Postul de Consultant Achiziții face parte din cadrul Departamentului Juridic, Achiziții și Debite/Biroul Achiziții. Pentru acest post se va încheia contract individual de muncă pe perioadă determinată de 1 an, cu posibilitate de prelungire.

Obiectivul postului
Îndeplinirea atribuţiilor compartimentului intern specializat în atribuirea contractelor de achiziţie publică.

Principalele responsabilităţi
  • Întocmirea și actualizarea programului anual de achiziţii publice în funcţie de necesităţile şi obiectivele ADR Vest raportat la bugetul de venituri şi cheltuieli al Agenţiei şi raportat la bugetele contractelor/deciziilor de finanţare în care ADR Vest are calitatea de beneficiar;
  • Elaborarea documentaţiilor de atribuire pentru achizițiile publice derulate de ADR Vest;
  • Îndeplinirea obligaţiilor referitoare la publicitatea achizițiilor, astfel cum sunt acestea prevăzute în Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice;
  • Inițierea, desfășurarea şi finalizarea procedurilor de atribuire;
  • Realizarea achizițiilor directe;
  • Constituirea, păstrarea și arhivarea dosarelor de achiziţii publice ale ADR Vest.

Beneficii
  • Pachet salarial atractiv
  • Acces la dezvoltare profesională într-o echipă agilă și implicată
  • Mediu de lucru dinamic și prietenos

Pentru ocuparea acestui post ADR Vest organizează concurs. Informații suplimentare se găsesc pe pagina web a ADR Vest, la secțiunea Cariere.

Agenția pentru Dezvoltare Regională Vest (ADR Vest) este un organism neguvernamental, nonprofit şi de utilitate publică, cu personalitate juridică.

ADR Vest gestionează programele de dezvoltare finanțate din fonduri europene în Regiunea Vest – județele Arad, Caraş-Severin, Hunedoara și Timiş, promovează regiunea și susține creșterea calității vieții locuitorilor săi, contribuie la atragerea de investiții străine și oferă servicii de suport în afaceri.

Agenția pentru Dezvoltare Regională Vest are o experiență de 25 de ani în gestionarea programelor finanțate din fonduri europene și deține în prezent rolul de Autoritate de Management pentru Programul Regional Vest 2o21-2o27, Organism Intermediar pentru Programul Tranziție Justă – Județul Hunedoara și Organism Intermediar pentru Programul Sănătate în Regiunea Vest.

Totodată, ADR Vest desfășoară activități de promovare a investițiilor în Regiunea Vest, este implicată în proiecte internaționale și oferă servicii de suport pentru IMM-uri prin rețeaua Enterprise Europe Network (EEN).

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024