Gratis

Expert achizitii

ORIOR BUSINESS CONSULTANCY S.R.L.

Candidatul Ideal

Sa aibă o experiență vastă în gestionarea proceselor de achiziții;
Să demonstreze abilități excelente de negociere și relaționare cu furnizorii;
Capacitate dovedită de a dezvolta strategii de achiziții eficiente;
Experiență în utilizarea software-ului specializat în achiziții publice, cum ar fi e-platformele de achiziții publice (SICAP, proiecte.pnrr.gov.ro, etc.);
Experiență anterioară în pregătirea și prezentarea ofertelor în cadrul proceselor de achiziții publice;
Abilități de comunicare verbală și scrisă pentru a redacta oferte clare și concise;
Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termene strânse.

Descrierea jobului

Analizarea documentației de achiziții publice pentru a înțelege cerințele și termenii ofertei;
Pregătirea și completarea documentației necesare pentru a răspunde la cererea de ofertă in conformitate cu caietul de sarcini publicat de Autoritatea Contractanta
Participarea la întâlniri de clarificare și la prezentări pentru a înțelege mai bine cerințele și pentru a prezenta oferta;
Dezvoltarea și implementarea strategiilor de achiziții eficiente;
Supervizarea și gestionarea întregului proces de achiziții;
Negocierea contractelor cu furnizorii pentru obținerea celor mai bune condiții și prețuri;
Evaluarea și selecția furnizorilor, ținând cont de calitate, cost și conformitate;
Optimizarea costurilor și eficientizarea proceselor de achiziții;
Dezvoltarea și gestionarea bugetului departamentului de achiziții (x persoane in subordine);
Asigurarea respectării standardelor și reglementărilor privind achizițiile;Colaborarea cu alte departamente pentru a identifica nevoile și cerințele de achiziții;
Supervizarea și dezvoltarea echipei de specialiști în achiziții;
Raportarea regulată a performanței și a progresului în atingerea obiectivelor stabilite;
Menținerea unor relații solide cu furnizorii și identificarea de noi oportunități;
Gestionarea riscurilor și asigurarea continuității lanțului de aprovizionare;

ORIOR Business Consultancy (“ORIOR”) este o companie care furnizează servicii specializate în afaceri și management în domeniul consultanței pentru accesarea fondurilor europene nerambursabile. Echipa ORIOR se remarcă printr-o experiență vastă și expertiză de peste 15 ani în acest domeniu contribuind la succesul proiectelor care vizează accesarea fondurilor europene.

Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024