Gratis

Achizitor Junior

UTILBEN
2 poziții

Candidatul Ideal

Esti la inceput de drum in domeniul achizitiilor si vrei sa te dezvolti ca sa devii un Specialist in Achizitii? Poti sa-ti dezvolti o cariera de succes in echipa noastra de achizitii, in cadrul unei companii dinamice, in dezvoltare.

Pe cine cautam?
  • Experienta de minimum 0.6 - 1 ani pe roluri de suport (asistent, customer service, achizitii etc,);
  • Afinitate spre domeniul tehnic;
  • Studii superioare finalizate (Inginerie sau inginerie economica;Business, Finante-banci);
  • Cunostinte bune de operare Microsoft Office (Word, Excel), in alte sisteme de software si sisteme de gestionare a stocurilor (ERP);
  • Cunostinte bune de limba engleza (scris si vorbit);
  • Atentie la detalii, organizat si structurat;
  • Abilitati de comunicare foarte bune ( pentru a ajuta la negocieri si pentru a se asigura ca asteptarile sunt clare);
  • Flexibilitate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Introducerea produselor si pachetelor de produse la promotie in tool-ul de ofertare;
  • Updatarea ofertelor in tool cu specificatii sau preturi;
  • Updatarea stocului de furnizori, plasarea de comenzi;
  • Receptia de stocuri si transmiterea statusului stocurilor;
  • Verificarea disponibilitatii echipamentelor;
  • Traducerea catalogului de specificatii tehnice si asigurarea ca exista manuale traduse;
  • Inregistrarea garantiilor la furnizori;
  • Obtinerea documentelor de la furnizori (facturi, etc.);
  • Emiterea documentelor de livrare catre clienti;
  • Pregatirea analizei de costuri (derogari);
  • Asigurarea ca are toate documentele in drive (facturi achizitie, transport, devize de la service etc);
  • Introducerea ofertelor SEAP / AFIR;
  • Completarea costurilor in tool.

Beneficiile pe care ti le oferim:
  • Pachet salarial motivant, format din salariu si bonusuri, functie de cunostintele si aptitudinile dovedite pe parcursul interviului;
  • Bonuri de masa (40 lei/tichet);
  • Decontare transport;
  • Abonament medical;
  • Asigurare de sanatate si de viata;
  • Cursuri de perfectionare.

Descrierea companiei

Cine suntem noi?

UTILBEN este compania aflata in topul vanzarilor de utilaje agricole si de constructii in Romania. Avem o experienta de peste 17 ani in domeniu, timp in care am stabilit relatii solide cu peste 500 de furnizori de echipamente fiabile din intreaga lume. Oferta de utilaje si atasamente agricole si de constructii cuprinde peste 30.000 de produse, regasite pe site-ul www.utilben.ro. Grupul UTILBEN are o cifra de afaceri de peste 22 milioane de euro pe an.

Suntem o echipa unita si ne comportam ca atare. Vom face tot posibilul sa te integrezi rapid in compania noastra, iar procesul de invatare sa fie cat mai facil. De-abia asteptam sa invatam lucruri de la tine si sa facem treaba buna impreuna!

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024