Gratis

Consilier vanzari auto - CONSTANTA

RADACINI GRUP

Candidatul Ideal

Ești o persoană dinamică, cu abilități excelente de comunicare și negociere?
Iți place sa fii în mijlocul acțiunii și sa îndrumi clienții către achiziționarea produsului ideal pentru ei?
Dacă da, te invităm să te alături echipei noastre în calitate de Consultant Vânzări Auto!

CERINTE:
  • Abilități de comunicare și negociere;
  • Amabilitate, perseverență, seriozitate, dorința de dezvoltare;
  • Persoană dinamică, proactivă;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Obiectivele postului: prezentarea, promovarea și vânzarea produselor/serviciilor în conformitate cu standardele și politicile comerciale ale firmei/producatorului.

RESPONSABILITATI:
  • Consilierea clientului în alegerea modelului, motorizării dorite și a accesorizării autovehiculului;
  • Vânzarea vehiculelor și a serviciilor asociate;
  • Întocmirea documentației conexă vânzării;
  • Monitorizarea derulării procesului de vânzare păna la finalizare;
  • Păstrarea unei bune relații cu clienții și după finalizarea tranzacției;
  • Identificarea și dezvoltarea oportunităților de vânzare prin prospectarea pieței și menținerea relațiilor cu clienții potențiali și existenti;

Salarizare, compensații și beneficii:
  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonusuri motivante;
  • Posibilități de dezvoltare personală și profesională;
  • Zi liberă de ziua de naștere;
  • Sprijin financiar evenimente personale;
  • Reparații mașini personale – tarif angajați;
  • Tichete de masă (40 lei/zi lucrătoare);
  • Tichete cadou de sarbători (Paște, Crăciun).
Dacă te regăsești în aceste cerințe și ești pasionat de domeniul vânzărilor auto, hai să construim împreună viitorul industriei auto!

Descrierea companiei

GRUPUL RĂDĂCINI
Unul dintre cei mai mari jucători ai pieței auto din România, fiind dealer autorizat pentru mărcile Mazda, Suzuki, Volkswagen, Skoda, Cadillac, MG Motor și Honda, cu centre auto integrate în București, Brașov, Brăila, Constanța și Ploiești.
33 de ani de istorie în domeniul auto și mai mult de un milion de clienți ce ne-au călcat pragul. Povestea nu se oprește aici. Rămânem dedicați conceptului “clienți pe viață” și vom continua să ne concentrăm toate eforturile pentru ca actualii și viitorii noștri clienți să fie multumiți de serviciile oferite.

Iti oferim acum posibilitatea de a lucra în lumea pasionantă a automobilului, alăturându-vă unei echipe de profesioniști dinamici și entuziaști.

Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024