Gratis

Consilier Vanzari Auto - Masini Premium si Luxury - Otopeni

BCCH GROUP SWITZERLAND AG S.R.L.

Candidatul Ideal

Despre rolul de Consilier Vânzări:

Acest rol este o oportunitate extraordinară pentru un consilier de vânzări cu experiență, cu un nivel ridicat de energie și plin de dorința de a face performanță. Ca și Consilier Vânzări, vei fi responsabil de dezvoltarea portofoliului de clienți actuali și potențiali ai companiei.

Responsabilități principale:
  • Consilierea clienților în vederea achiziției autoturismului dorit si găsirea celor mai bune soluții pentru satisfacția clienților
  • Prezentarea statică si dinamică a autovehiculului, cu efectuarea test drive-ului
  • Promovarea serviciilor oferite: finanțare, buy-back, post-vânzare
  • Încheierea vânzării și redactarea documentelor legate de vânzare
  • Livrarea autoturismului către client
  • Urmărirea rezultatelor gradului de satisfacție clienți, identificarea de soluții/acțiuni și implementarea lor în scopul îmbunătățirii satisfacției clienților
  • Desfășurarea activității de cercetare în domeniul auto si urmărirea tendințelor pieței
  • Realizarea obiectivelor de vânzări fixate

Experiență și abilități esențiale:
  • Minim 4 ani de experiență în vânzări
  • Istoric dovedit de depășire a obiectivelor de vânzări, lunare și anuale
  • Experiență anterioară de lucru cu un sistem CRM
  • Prezența atractivă la telefon și în persoană
  • Abilități puternice de a influența, convinge și negocia

Locație: Vis-à-vis de Aeroportul Henri Coandă, Otopeni

Ce îți oferim noi:
  • Pachet salarial în funcție de atingerea obiectivelor de vânzări: salariu fix + salariu variabil pe bază de performanță
  • Un mediu de lucru elegant
  • O echipă profesionistă, plină de experiență și expertiză
  • Dezvoltare personală și profesională

BCCH Auto Switzerland, ca brand al firmei BCCH Group Switzerland AG, este un dealer auto multi-marcă mașini noi și second-hand, care se concentrează în special pe segmentele de premium și luxury. Obiectivul companiei este de a deveni cel mai mare și mai important dealer auto de lux din România, având ca strategie de dezvoltare oferirea de servicii de excepție clienților noștri.

BCCH Auto Switzerland oferă o gamă variată de servicii de consultanță, precum și toate instrumentele și expertiza necesară pentru a ajuta clienții să descopere cele mai bune oportunități pentru achiziția unei mașini noi sau second hand, din toate țările Uniunii Europene.

Suntem o echipă dedicată, formată din profesioniști cu o vastă experiență în domeniul vânzărilor de mașini. Ne propunem să construim relații solide și de durată cu toți clienții noștri, oferindu-le de fiecare dată cea mai bună expertiză și cele mai bune servicii. Atenția acordată clienților, lucrul în echipă, dedicarea în atingerea excelenței - acestea sunt valorile care ne definesc activitatea de fiecare zi, prin fiecare interacțiune pe care o avem cu partenerii și clienții noștri.

Mai multe informații interesante despre ceea ce facem poți găsi accesând site-ul nostru.

O echipă de profesioniști se formează în timp și devine o constelație de valori.

Vino și tu alături de noi pentru experiențe memorabile!

Publicat 7 Apr. 2024 Reactualizat 8 Mai 2024 Expiră 8 Mai 2024