Gratis

CONSILIER VANZARI / CONSULTANT VANZARI AUTO

AUTO BEST S.R.L.

Candidatul Ideal

Ce ne dorim de la tine:

Experiență anterioară în vânzări, preferabil în industria auto;
Abilități excelente de comunicare și negociere;
Accent pe client și abilitatea de a înțelege și îndeplini cerințele lor;
Angajament constant în gestionarea tuturor etapelor din ciclul de negociere/vânzare, inclusiv în activitățile post-vânzare, cu scopul de a asigura nivelul maxim de satisfacție al clienților.Capacitate de organizare a activității individuale;
Amabilitate, perserverenta, seriozitate, dorinta de dezvoltare;
Persoana dinamica si proactiva;
Abilitati de operare PC(pachetul MS Office)
Cunoasterea limbii engleze;
Permis de conducere categoria B;

Descrierea jobului

Suntem în căutarea unui consilier vânzări auto dedicat, care să se alăture echipei noastre din industria automobilelor. Dacă îți place să lucrezi cu oamenii, să oferi consultanță specializată și indrumare spre cea mai bună alegere în achiziționarea unui vehicul, atunci acesta este locul potrivit pentru tine!

Ce vei face:
Consilierea clienților în procesul de achiziție a unui autovehicul, în funcție de nevoile și preferințele acestora;
Promovarea produselor și serviciilor noastre, evidențiind avantajele și beneficiile acestora;
Identificarea și dezvoltarea oportunităților de vânzare prin intermediul prospectării și a relațiilor cu clienții;
Întocmirea și prezentarea ofertelor personalizate, negocierea și încheierea contractelor de vânzare;
Garantarea unei experiențe de satisfacție superioară pentru clienți prin furnizarea de servicii post-vânzare deosebite;
Construiește și administrează baza de date cu potențiali clienți; ( prospectare);

Ce îți oferim:
Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și competitiv, alături de o echipă profesionistă și dedicată;
Oportunități de avansare în cadrul companiei, în funcție de performanțe;
Beneficii suplimentare: program de training atat in tara cat si in strainatate.
Dacă ești o persoană orientată către rezultate și pasionată de industria auto, te invităm să aplici pentru poziția de Consilier Vânzări Auto. Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Auto Best a devenit dealer autorizat SKODA in anul 2003 si si-a inceput activitatea de vanzare autoturisme noi SKODA cu o echipa de 10 oameni. In 2007 Auto Best a inaugurat noul showroom Skoda - extins semnificativ cu spatiu de expunere si vanzare de automobile marca SKODA, un atelier mecanic, un atelier de tinichigerie si vopsitorie si o statie ITP cu aparatura de ultima generatie. In 2009 Auto Best a devenit si dealer autorizat Das Weltauto, partener al Porsche Romania in comercializarea autovehiculelor de ocazie cu garantie si istoric verificat. In 2011, Service-ul Auto Best a fost autorizat Volkswagen, pentru un plus de incredere si performanta. Din 2016 compania are 33 de angajati calificati si familiarizati cu ultimele informatii tehnice legate de produsele SKODA si VW.

Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Mai 2024