Gratis

Consilier Juridic

HR Broker

Candidatul Ideal

- Studii superioare in domeniul juridic, absolvite cu diploma de licenta;
- Experienta 1 - 3 ani pe un post similar;
- Cunostinte de drept civil, drept comercial si dreptul muncii;
- Capacitate buna de comunicare si de lucru in echipa;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitate / usurinta in redactarea textelor;
- Calitati personale: gandire analitica, flexibilitate, creativitate, mobilitate, dorinta de perfectionare, promptitudine;
- Cunostinte de utilizare MS Office - nivel experimentat (Word, Excel, Outlook);

Descrierea jobului

- Redacteaza si verifica contractele in care societatea urmeaza sa devina parte si negociaza clauzele legale contractuale;
- Verifica legalitatea documentelor primite spre avizare;
- Verifica permanent modificarile legislative si informeaza departamentele vizate si conducerea societatii cu privire la modificarile aparute;
- Acorda asistenta si consultanta juridica celorlalte departamente din cadrul companiei;
- Reprezinta societatea in raport cu autoritatile;
- Gestioneaza documentele cu caracter juridic.

Ce oferim?
- Un mediu de lucru inovativ, prietenos, in care dezvoltarea personala este incurajata;
- Respect si comunicare eficienta
- Suport constant din partea echipei;
- Salariu competitiv.

Pentru clientul nostru, companie cu o experienta de peste 14 ani in proiectarea, realizarea si mentenanta instalatiilor electrice pentru imobile rezidentiale si peste 9 ani in amenajarea spatiilor comerciale, căutam un Consilier Juridic, in Bucuresti.

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024