Gratis

Consilier Juridic

S.C. PKF Econometrica S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de drept cu licenţă;
  • Cunostinţe de limba engleză nivel avansat scris şi vorbit;
  • Studii de perfecţionare în domeniul legislaţiei muncii;
  • Studii de perfectionare in domeniul fiscal si contabil;
  • Cunoştinţe IT de bază în Microsoft Office Word, Excel, Internet;
  • Cunoaşterea la nivel profesionist a legislaţiei în domeniul financiar-contabil şi fiscal;
  • Cunoştinţe referitoare la metode şi formule de redactare a corespondenţei oficiale;
  • Capacitate de concentrare analiză şi sinteză;
  • Capacitatea de a lua decizii şi a-şi asuma responsabilitatea;
  • Capacitatea de a învaţa şi de a se informa permanent;
  • Perseverenţă, urmărirea şi finalizarea scopului;
  • Etică profesională;
  • Abilităţi de comunicare;
  • Discernamânt şi capacitatea de a rezolva problemele;
  • Capacitatea de autoorganizare şi punctualitate;
  • Persoana trebuie sa fie cu mare putere de muncă în condiţii de stres, activitatea presupunând lucrări cu termene strânse, atenţie distributivă;
  • Capacitatea de a lucra în echipă şi de a interacţiona eficace cu persoanele de contact externe sau din interiorul companiei.

Descrierea jobului

  • Acordă asistenţă, consultanţă şi reprezentare juridică clienţilor companiei pe baza contractelor încheiate, în următoarele domenii: înfiinţarea societăţilor comerciale / modificările de orice natură aduse statutului acestora / dizolvarea sau suspendarea acestora, cât şi în cazul fuziunilor sau divizărilor;
  • Acordă asistenţă, consultanţă şi reprezentarea juridică companiei în urmatoarele domenii: încheierea de contracte cu clienţii şi cu furnizorii companiei;