Gratis

Consilier Juridic Senior - Iasi

VEO Worldwide Services

Candidatul Ideal

Cerinte:
Absolvirea studiilor superioare în domeniul juridic;
Experiență juridică de minim 5 ani în domeniul juridic;
Competențe în dreptul afacerilor cu specializare în dreptul muncii și drept international;
Cunoștințe de limbă Franceză și/sau Engleză la nivel avansat;
Abilități foarte bune de sinteză, analiză și interpretare a textelor juridice;
Abilități de comunicare și organizare (team player)
Capacitatea de a prioritiza diferite subiecte, de a reacționa rapid și de a lua decizii corecte în situații dificile;
Capacitatea de a respecta termene limită.

Descrierea jobului

Responsabilități:
Menținerea relațiilor cu cabinetele juridice externe și cu instituțiile statului;
Centralizarea si structurarea informatiilor pentru emiterea de opinii juridice
Reprezentarea companiei în apărarea drepturilor și intereselor sale legitime în relația cu autoritățile și instituțiile publice, precum și cu persoanele juridice și fizice;
Colaborarea strânsă cu partenerii juridici externi (prospectarea colaborărilor viitoare, cultivarea celor în curs) pentru administrare litigii, nevoi logistice, proiecte de dezvoltare (înființări/modificări societăți, contracte speciale, autorizări, fiscalitate, spețe sociale)
Verificarea și validarea contractelor de colaborare cu furnizorii companiilor din grupul nostru;
Desfășurarea altor activități juridice specifice, după caz.

Beneficii:
Training inițial și coaching periodic, specific activității desfășurate;
Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist;
Spații create special pentru pauze și relaxare în timpul orelor de lucru;
O zi liberă de ziua ta de naștere ;
Activități de wellbeing, concursuri și competiții sportive în cadrul proiectelor HR;
Benefit - platforma online pentru beneficii – reduceri magazine, activități sportive, asigurări medicale, vouchere, tichete de masă, etc.

Suntem o companie europeană de destocaj, cu peste 16 ani de activitate. Oferim soluții care să-i ajute pe proprietarii de afaceri să-și valorifice stocurile nevândute(colecții anterioare, produse cu data de expirare scurtă, comenzi anulate etc.).

Prin dezvoltare continuă și inovație, luptăm pentru o economie responsabilă și ne dorim să depășim constant cele mai ridicate exigențe ale clienților și colaboratorilor noștri. Facem tot ce ne stă în putință să folosim inteligent și eficient toate resursele pe care le avem la dispoziție – timp, abilități, idei și oameni - contribuind la un viitor economic sustenabil.

Dacă vrei un loc de muncă care îmbină modalitatea de lucru corporate și gândirea antreprenorială, te invităm în echipa noastră!

Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024