Gratis

Consilier juridic executare silita

Flex Financial IFN SA

Candidatul Ideal

  • Studii superioare juridice finalizate;
  • Experienta pe o pozitie similara;
  • Cunostinte operare PC (Ms Office, email);
  • Bune cunoştinţe operare Microsoft Excel;
  • Cunostinte operare platforma ExecSoft si Executor IT;
  • Abilitati de relationare si comunicare;
  • Atentie la detalii;
  • Abilitate de organizare;
  • Adaptabilitate/flexibilitate;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune si de a respecta deadline-uri;

Descrierea jobului

  • Identificarea clientilor rau platnici in vederea demararii procedurii de executare silita;
  • Intocmirea dosarului de executare silita, cat si a documentatiei aferente;
  • Transmiterea catre executorii judecatoresti colaboratori a dosarelor de executare silita intocmite;
  • Intocmirea proceselor verbale de predare -primire a dosarelor de executare silita si monitorizarea acestora;
  • Mentine legatura cu executorii judecatoresti colaboratori si ofera informatiile solicitate de acestia, pe toate canalele de comunicare: email, telefonic, corespondenta scrisa;
  • Asignarea in sistemul intern pe fiecare responsabil a dosarelor de executare silita intocmite;
  • Operarea in sistemul intern a corespondentei primite din partea instantelor judecatoresti (Incheieri de incuviintare), cat si din partea executorilor judecatoresti colaboratori (facturi avans cheltuieli, incheieri admitere cerere executare, incheieri incetare executare);
  • Printarea, scanarea si arhivarea documentelor;
  • Intocmirea rapoartelor lunare/saptamanale pentru verificarea actiunilor din sistemul intern;
  • Intocmirea, actualizarea si transmiterea rapoartelor solicitate de superiorul direct.

Povestea noastră începe în 2013 odată cu înființarea companiei City Cash. Nouă ani mai târziu, suntem MVFinance - grupul financiar internațional cu peste 3.000 de angajați și consultanți de credit, reunind companii specializate în credit de consum din Europa de Est și de Sud. Serviciile financiare ale holdingului nostru sunt disponibile pe teritoriile a 6 țări europene: Bulgaria, România, Macedonia, Spania, Bosnia și, mai recent, Republica Moldova. Compania noastră își extinde constant portofoliul de produse și în prezent oferim 6 mărci de succes și recunoscute: CityCash, CreDirect, FinStart, FlexCredit, Creditero și Cash Point.

Toate produsele oferite de noi și menționate mai sus sunt produsul pregătirii de-a lungul deceniilor a oamenilor care fac parte din puzzle-ul familiei MVFinance, iar această analogie nu este una întâmplătoare, deoarece, ca un puzzle, fiecare dintre cei care sunt parte a acestui grup este o piesă importantă și necesară în imaginea de ansamblu, precum și în buna funcționare a grupului. Continuând această frumoasă analogie, suntem în punctul în care dorim să extindem acest puzzle și vrem să găsim „piesele” care se potrivesc perfect cu cele ale grupului.

Flex Credit este o companie financiară multinațională nebancară, prezentă pe piața românească din 2017, în peste 50 de locații din România, care adoptă o abordare radical diferită a creditării și planificarii financiare, fiind brandul grupului care a cunoscut un crescendo considerabil în România, Macedonia și Bosnia. De la produse și instrumente fără precedent, până la servicii rapide și dialoguri deschise, suntem pe deplin pregătiți să satisfacem nevoile clienților noștri la cele mai înalte standarde.

Suntem mândri să fim o echipă de profesioniști, ghidați de un sistem sănătos de principii și valori, bazat pe respect, integritate, transparență, în care echilibrul dintre viața personală și cea profesională este respectat, gata în orice moment să ofere clienților noștri cea mai potrivită finanțare solutii

Vă așteptăm să vă convingeți că această chimie există.
Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024