Gratis

Area Sales Representative, SKUBA Pitesti

SKUBA Romania SRL

Candidatul Ideal

Cerinte:
- Experienta relevanta in vanzari directe, consultative;
- Experienta profesionala in domeniul pieselor de schimb pentru camioane sau vehicule comerciale - minim 2 ani;
- Cunoasterea pietei locale de profil;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Spirit antreprenorial;
- Spirit de echipa;

Descrierea jobului

Descriere generala:
- Dezvoltarea volumului de afaceri in zona alocata;
- Gestionarea si largirea portofoliului de clienti, vanzari directe catre acestia;
- Stabilirea termenilor comerciali optimi in relatia cu clientii, in conformitate cu politica firmei; (preturi, discount-uri, marje comerciale, termene de plata, limite de credit)
- Monitorizarea competitiei;
- Managementul stocurilor, alte aspecte financiare;

Beneficii oferite:
- Oportunitati de dezvoltarea profesionala;
- Pachet salarial personalizat, corelat cu experienta si profilul candidatului;
- Mediu de lucru profesional, toate instrumentele necesare activitatii;

Candidatii eligibili conform criteriilor de mai sus, vor fi contactati.

SKUBA GROUP este unul din lideri in distributia pieselor de schimb pentru camioane, remorci si semiremorci din Europa Centrala si de Est. Succesul Grupului s-a datorat experientei indelungate in aceasta industrie, mai mult de 25 de ani. Grupul inglobeaza acum 30 de companii subsidiare, cu peste 120 de filiale deschise in 20 de tari. Grupul SKUBA numara peste 1300 de angajati, iar valoarea veniturilor aferente ultimului exercitiu financiar depaseste 300 mil. EURO.

In Romania, SKUBA a deschis operatiunile la jumatatea anului 2009, devenind in anii ce au urmat, unul dintre cei mai mari distribuitori de piese de schimb pentru camioane si remorci. SKUBA Romania numara in acest moment 19 filiale raspandite pe intreg cuprinsul tarii: Bucuresti, Cluj, Pitesti, Brasov, Constanta, Craiova, Sibiu, Suceava, Voluntari-Bucuresti Est., Arad, Oradea, Galati, Timisoara, Bacau, Ploiesti, Valcea, Targoviste, Mures si Bucuresti Sud.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024