Gratis

Area Sales Manager

Knauf Insulation S.R.L.

Candidatul Ideal

HAI ÎN ECHIPA NOASTRĂ

Pentru Birourile Comerciale din Bucuresti, căutam o persoană energică și entuziastă care să se alăture echipei noastre de Sales, unde să joace un rol important in succesul acesteia.

Abilități și calificări necesare:

• Minim 5 ani de experiență într-un mediu similar, de preferat în domeniul materialelor de construcții
• Abilități excelente de comunicare și prezentare
• Abilități excelente de negociere
• Orientare către rezultat și client
• Abilități organizatorice
• Disponibil pentru călătorii și/sau delegații
• Limba engleză - minim B2

Descrierea jobului

• Atingerea obiectivelor de vânzări in concordanță cu bugetele și planurile de vânzări, menținerea avantajului competitiv și identificarea de noi oportunități de vânzare pe piață
• Realizarea planului de vânzări în conformitate cu legea, politica si procedurile companiei pentru atingerea KPI-urilor
• Promovarea produselor si soluțiilor Knauf Insulation precum și menținerea unei relații bune cu clienții existenți sau clienții noi
• Cooperează cu colegii din alte departamente pentru o livrare excelentă a produselor și serviciilor Knauf Insulation
• Cercetează activ nevoile clienților prin programele de dezvoltare de tip Discovery și încurajează inovația companiei
• Vizitarea magazinelor și îmbunănătățirea relației cu bricolajul în zona corespunzătoare
• Încheierea contractelor de vânzare în conformitate cu politicile de preț și volum precum și condițiile de livrare și asigurarea faptului că plățile sunt încasate în timpul agreat
• Are in gestiune mai multe județe din zona Bucureștiului

Knauf Insulation este lider global în producția și distribuția de soluții de izolare. Cu mai mult de 40 de ani de experiență în industria izolatoare, Knauf Insulation reprezintă unul dintre cele mai respectate nume in domeniu și unul dintre producătorii de izolații cu cea mai rapidă creștere din lume.

Publicat 18 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 18 Mai 2024