Gratis

Area Sales Manager

COMPANIA INDIILOR ORIENTALE PROD SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

- Experienţă în vânzări FMCG, de preferat categorii de produse FOOD, de minim 5 ani;
- Experiența în comerțul tradițional - lucrul cu distribuitorii zonali / comerț en-gross / rețele LKA, de minim 3 ani;
- Cunoașterea rețelelor comerciale din zona de interes și a distribuitorilor de FOOD;
- Atitudine proactivă, capacitate de analiză și de sinteză;
- Capabil să construiască relații puternice cu clienții cheie din zona alocată;
- Persoană motivată, organizată, atentă la detalii, orientată spre rezultate.
- Disponibilitate de a face deplasări în zona alocată (peste 60% din timp);

Descrierea jobului

- Realizează obiectivele de vânzări în zona de acoperire;
- Efectuează vizite periodice în locațiile de tip TT, LKA și IKA și verifică disponibilitatea produselor CIO și a plasărilor secundare;
- Stabilește rutele pentru dezvoltarea optimă a zonei alocate;
- Coordonează și monitorizează activitatea persoanelor din echipa sa;
- Participă la activarea și negocierea contractelor cu clienții strategici;
- Promovează produsele companiei, negociază comenzile, prezintă și valorifică promoțiile lunare & produsele noi / strategice;
- Identifică și implementează oportunitățile de optimizare a proceselor și sistemelor de lucru specifice departamentului.

Ce oferim:
- Contract de muncă pe perioada nedeterminată de timp;
- Pachet salarial motivant + bonus de performanță;
- Telefon de serviciu + Laptop;
- Autoturism de serviciu;
- Posibilitatea de a lucra într-o companie dinamică românească.

Compania Indiilor Orientale (CIO) reprezintă un brand românesc, înființat în anul 1995, moment în care a înțeles că diferența dintre o mâncare bună și o mâncare excelență o face de artă de a echilibra aromele și condimentele. Astăzi, CIO se situează în topul producătorilor de condimente și plante aromatice din România, fiind pe locul doi în topul producătorilor de piper, pe piață locală, dar și în topul producătorilor de ingrediente pentru patiserie-cofetărie.

La CIO ai mai mult decât un loc de muncă. Aici este locul în care ne jucăm pentru a schimbă jocul, pentru a aduce arome din toate colțurile lumii în bucătăria fiecărui român și pentru a arăta lumii că fără sare și piper, viața nu are gust.

Suntem pe piață de peste 25 de ani, dar nu suntem interesați să menținem un status quo. CIO traversează o perioadă de creștere, schimbare și oportunități. O parte din această evoluție este obiectivul nostru de a revoluționa în plan culinar bucătăria fiecărui român. Dar nu este ușor. Trebuie să fim suficient de aventuroși pentru a ne asumă riscuri. Suficient de curajoși pentru a da greș. Și suficient de exigenți pentru a acceptă doar excelența. Dacă această descriere te caracterizează, alătură-te echipei noastre!

Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 17 Mai 2024