Gratis

ANALIST BUSINESS

CIT One SA

Candidatul Ideal

  • Studii superioare de preferinta economice;
  • Cursuri de specialitate in domeniul business- reprezinta un avantaj;
  • Experienta minim 3 ani activitate in analiza financiara control financiar, analiza de afaceri sau management de proiect;
  • Cunostinte in utilizarea de analiza financiara sau software de business intelligence, managementul proiectelor;
  • Cunostinte Excel – nivel avansat;
  • Cunostinte lb.engleza – minim nivel mediu;
  • Capacitate de a lucra cu date financiare complexe, de a realiza analize detaliate si de interpreta analize financiare;
  • Abilitati excelente de organizare, planificare, comunicare, relationare si organizare eficienta a muncii.

Descrierea jobului

  • ​Ajuta la intocmirea planurilor de afaceri a noilor servicii identificate de catre seful departamentului;
  • Colaboreaza cu echipele din departamentul de dezvoltare a afacerii, operational și management;
  • Colecteaza, analizeaza si interpreteaza datele si informatiile relevante pentru a evalua performanta planurilor de afaceri pentru noile servicii;
  • Acorda sprijin la identificarea oportunitatilor de imbunatatire a eficientei operationale si a fluxurilor de lucru; acorda sprijin la dezvoltarea și documentarea cerințelor de afaceri pentru proiecte de dezvoltare sau imbunatatire;
  • Elaboreza diagrama de flux a proceselor pentru a evidentia etapele si interactiunile cheie;
  • Participa la definirea strategiilor si planurilor de afaceri, in vederea optimizarii acestora;
  • Intocmeste si prezinta rapoarte si analize de business pentru a sustine deciziile de afaceri;
  • Monitorizeaza periodic performanta proiectelor cu scopul de a identifica riscurile si problemele acestora;
  • Monitorizeaza bugete si estimeaza costurile pentru proiectele noi si/sau pentru cele in curs;
  • Realizeaza analiza costurilor, cheltuielilor si veniturilor asociate proiectelor si identifica variatiile semnificative;
  • Intocmeste si prezinta rapoarte financiare si analize comparative pentru proiecte;
  • Asigura respectarea politicilor financiare si a procedurilor interne in cadrul proiectelor;
  • Colaboreaza cu echipele de proiect pentru a optimiza alocarea resurselor financiare;
  • Identifica oportunitati de imbunatatire a eficientei financiare a proiectelor si propune masuri corective daca este cazul;
  • Participa la procesul de evaluare a proiectelor si a deciziilor strategice de investitii.

Compania CIT One a fost infiintata in anul 2009 initial sub denumirea BCR Procesare, beneficiind de suport logistic al Grupului BCR și de personal calificat în gestionarea numerarului din sistemul bancar.
In martie 2015 isi schimba denumirea in CIT One fara a schimba structura actionarilor.
In septembrie 2020, CIT One devine societate pe actiuni, in structura actionariatului CIT One intrand alaturi de BCR S.A., BRD S.A. si Raiffeisen Bank S.A.
Activitatea companiei consta in transportul si procesarea de valori, compania fiind licentiata ca o companie dedicata de securitate specializata în transportul de valori, compania avand peste 1.600 de angajati.
CIT ONE isi propune să fie cel mai apreciat furnizor de servicii integrate de transport, procesare și depozitare valori de pe piata romaneasca, recunoscut pentru profesionalism, siguranta și inovatie.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 3 Mai 2024