Gratis

Analist Contracte

DONA.Logistica

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare finalizate (de preferat profil economic);
  • Minim 1 an experienta intr-o pozitie similara;
  • Persoana organizata, cu o buna capacitate de analiza si sinteza;
  • Bune abilitati de comunicare, amabila si cu atitudine proactiva;
  • Persoana discreta in relatia cu clientii; pastreaza confidentialitatea informatiilor;
  • Utilizator experimentat a pachetului MS Office;
  • Disponibilitatea pentru deplasari in interes de serviciu; detine permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Elaboreaza si tine la zi baza de date cu contracte;
  • Monitorizeaza derularea contractelor in conformitate cu clauzele si obligatiile asumate;
  • Se asigura ca termenii contractelor respecta cerintele si politicile legale;
  • Centralizeaza si analizeaza toate facturile primite de la subcontractori/ furnizori si a facturilor emise catre beneficiar;
  • Intocmeste comunicari diverse catre terti (clienti, subcontractori, furnizori, etc.);
  • Colaboreaza cu autoritatile statului;
  • Participa la activitati ce tin de evidenta si gestionarea documentelor (facturi, avize, procese verbale); mentine si actualizeaza arhiva;
  • Desfasoara activitatii administrative, de secretariat si de protocol conform procedurilor interne ale companiei.

Iti oferim:

  • Pachet salarial atractiv corelat cu nivelul de experienta si abilitati.

Dona Logistica, parte a grupului DONA, este unul dintre cei mai mari jucatori de pe piata de distributie produse farmaceutice din Romania, asigură distribuția echilibrată la nivel național catre farmacii independente, spitale si farmacii proprii. Dona. Logistica a demonstrat ca este capabila de o evolutie foarte rapida, ajungand in prezent in topul primilor 5 distribuitori de medicamente la nivel national, anul acesta indreptandu-se catre o cifra de afaceri de peste 500 milioane euro.

Dona. Logistica dispune de propriile capacitati de depozitare a marfurilor, avand in momentul de fata trei centre logistice mari in Ilfov, Cluj si Bacau.

Alătură-te și tu echipei DONA!

Publicat 22 Apr. 2024 Reactualizat 4 Mai 2024 Expiră 22 Mai 2024