Gratis

TEHNICIAN SERVICE ELECTROMECANIC, ELECTRICIAN

UMEB POWER

Candidatul Ideal

- cunostinte si experienta in domeniul electric de joasa tensiune (interpretare scheme electrice de forta si de comanda);
- experienţa în reparaţia si intretinerea de grupuri electrogene (constituie avantaj);
- cunostinte de automatizari sau motoare termice (constituie avantaj);
- autorizatie ANRE grad IIB (avantaj);
- permis de conducere – categoria B (obligatoriu);
- disponibilitate pentru deplasari la clienti in zona alocata (obligatoriu);
- persoana riguroasa, organizata, capabila sa isi desfasoare activitatea cu supervizare minima si sa respecte timpii de interventie contractuali si termenele limita angajate si asumate;
- cunostinte basic de operare PC – Word, Excel, Outlook;
- capacitate si dorinta de a invata lucruri noi;

CERINTE:
Studii medii finalizate – profil electric/mecanic/energetic;
Cunostinte despre generatoare, alternatoare, reparatii motoare auto, lucru dupa scheme electrice;
Abilitati de lucru atat in echipa cat si singur;
Seriozitate, responsabilitate, precizie si orientare spre calitate;
Dornic sa lucreze in domeniul instalatiilor electrice de joasa tensiune (experienta anterioara constituie un important avantaj);
Disponibilitate pentru deplasari frecvente;
Permis de conducere categoria B.
Domiciliu in oricare din judetele din zona de sud a tarii.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
- repară şi întreţine motoare industriale şi grupuri electrogene din zona alocata in conformitate cu documentatia tehnica a producatorului;
- intocmeste plan de activitati zilnice/ saptamanale si rapoarte de interventie dupa executarea fiecarei lucrari;
- efectueaza deplasari la locatiile clientilor pentru constatarea si remedierea reclamatiilor semnalate (in cazul serviciilor: garantie, post garantie si precum si punerii in functiune - grupuri electrogene);

Iti vom oferi:
Mediu de lucru placut si competitiv;
Suport continuu pentru dezvoltare profesionala;
Siguranta locului de munca;
Contract de munca pe perioada nedeterminata;
Pachet salarial motivant, compus din componenta fixa si beneficii (tichete de masa, bonusuri/stimulente functie de performante)
Masina de serviciu dotata cu atelier mobil, laptop, telefon de serviciu.

Locatia candidatilor poate fi in oricare din judetele Regiunii Moldova.
Persoanele care doresc sa se alature echipei noastra, pot trimite cv-ul si/sau la e-mail: service@umeb.ro

UMEB - 70 de ani de experienta si inovatie in generatoare electrice si motoare electrice trifazate.
In concordanta cu dezvoltarea activitatii departamentului Generatoare Electrice, angajam tehnicieni/ingineri service pentru zona:
- Moldova (1 post): zona de responsabilitate acopera judetele din zona Moldova.
www.umeb.ro

Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024