Gratis

Tehnician Electromecanic

Bergerat Monnoyeur
6 poziții

Candidatul Ideal

Bergerat Monnoyeur, dealer-ul Caterpillar in Romania, angajeaza Tehnician Electromecanic pentru interventii pe teren.
Pozitiile sunt cadrul diviziei de utilaje Caterpillar sau in cadrul diviziei de motoare si generatoare.
Zona pentru care recrutam poate fi in orasele mentionate sau in vecinatate, masina de interventii poate fi utilizata si pentru naveta:
Bucuresti - Mogosoaia, Constanta, Brasov, Timisoara, Craiova, Piatra Neamt.

Studii medii tehnice de specialitate (electromecanică, mecanică industrială);
Bune cunoştinţe de mecanică, electricitate/ electronică, hidraulică – pentru divizia de utilaje;
Cunoștințe și experiență în domeniul electro–mecanic de minim 2 ani (atelier sau teren);
Cunoștințe de operare PC (Word, Excel și programe specifice);
Cunoştinţe minime de limba engleză – domeniul tehnic;
Punctualitate, adaptabilitate, nivel ridicat de inițiativă;
Atitudine orientată către client, corectitudine profesională, rigurozitate;
Bună capacitate organizatorică;
Permis de conducere categoria B;
Disponibilitate pentru deplasări in zona alocata (deplasări de maximum 2-3 ore dus, 2-3 ore întors);
Program de lucru Luni - Vineri, 08.00 - 17.00 cu 1h pauza de masa.

Descrierea jobului

Efectuează, în locaţia clientului, activităţi de reparare, revizie şi întreţinere a utilajelor sau a motoarelor Caterpillar și Perkins și a grupurilor electrogene Caterpillar și Olympian (din punct de vedere mecanic, electric si hidraulic - pentru utilaje);
Pune diagnosticul de stare tehnică şi realizează analize de anomalii;
Identifică piesele de schimb necesare intervenţiilor;
Realizează puneri în funcţiune şi expertizări;
Întocmește rapoarte de intervenție după fiecare misiune de lucru (in format electronic);
Studiază literatura de specialitate, îmbunătăţindu-şi permanent abilităţile profesionale, are acces la documentatia tehnica in format electronic si la interfata de diagnoza;
Anual participă la inventarierea pieselor și a sculelor din dotare;
Păstrează o bună relaţie cu clientul.

Ce iti oferim?
Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță.
Asigurare de viață cu clauză de decontare a unor cheltuieli medicale in valoare de 1000 lei pe an;
Asigurare de sănătate care include gratuit consultatii, analize, recuperare medicala si investigatii amanuntite;
Tichete cadou pentru copii cu ocazia zilei de 1 Iunie si a sărbătorilor de iarnă;
Tichete de masă în valoare de 35 RON/ zi lucratoare;
Acces la biblioteca on- line Bookster.
Mașină de serviciu – pentru activitatea de teren, telefon, laptop.

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia). Suntem unic distribuitor Caterpillar in Romania si Republica Moldova. Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri. Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024