Gratis

Technical Sales

Quartz Matrix

Candidatul Ideal

Colegul nostru poți fi tu, dacă iți place să activezi în domeniul tehnologiei, ești orientat spre rezultate, ești dornic să analizezi nevoile clienților pe segmentul în care activăm și să elaborezi ofertele potrivite.
Căutăm o persoană pentru poziția de Technical Sales care sa asigure suport tehnic de specialitate în activitatea de promovare și vânzare a soluțiilor din domeniul de instalatii.
Dorința de învățare continuă, capacitatea de a lucra în echipă și implicarea sunt atuurile care te ajută să ai succes alături de noi.

Cerințe ale postului:
• Absolvent de studii superioare, tehnice, de preferat în domeniul electric /automatizări;
• Experiență de minim 2 ani în domeniul instalațiilor;
• Cunoștințe aprofundate asupra instalațiilor și echipamentelor de instalații electrice;
• Cunoștințe necesare întocmirii soluțiilor pentru instalații;
• Capacitatea de a lua decizii;
• Abilități de comunicare și negociere;
• Capacitate de lucru atât în echipă, cât și independent.

Descrierea jobului

Responsabilități:
• Analizează documentele și datele de intrare (cererea de ofertă, proiectul, caietele de sarcini);
• Propune soluția tehnică potrivită în funcție de solicitările clienților;
• Întocmește ofertele tehnico-economice conform specificațiilor pentru execuția lucrărilor de instalații (electrice, sanitare, HVAC, curenți slabi);
• Lucrează în strânsă colaborare cu echipa de vânzări pentru alinierea soluțiilor oferite (specificații tehnice, buget, durata de implementare);
• Participă in procesul de negociere si contractare cu beneficiarul;
• Identifică materialele și echipamentele care intră în componența ofertei, caracteristicile tehnice și cantitățile;
• Pregăteşte extrasele de cantităţi conform cu proiectul şi bugetul aprobat în vederea comenzilor de materiale;
• Colaborează cu departamentul de achiziții în vederea obținerii celor mai bune prețuri de servicii, materiale și echipamente pentru a le introduce în deviz;
• Raportează şefului ierarhic orice diferenţe de cantităţi faţă de proiect care apar pe parcursul execuţiei;
• Acordă asistenţă tehnică în locaţia beneficiarului sau pe şantier, dacă se solicită acest lucru;
• Participă cu echipa de proiect la fazele determinante şi verifică respectarea proiectului.

Beneficii:
• Instruire și traininguri de specialitate;
• Salariu motivant pe măsura performanțelor;
• Tichete de masă;
• Posibilități reale de promovare în funcție de realizări;
• Atmosferă de lucru plăcută, într-un mediu cu resurse de înalt nivel;
• Suport tehnic și echipă tânără și competentă.

Descrierea companiei

MISIUNEA QUARTZ MATRIX

„Dezvoltăm permanent servicii de înaltă calitate și oferim soluții complete și inovatoare, bazate pe ultimele tehnologii, pentru ca toți clienții noștri să își atingă întotdeauna obiectivele.”

VALORILE QUARTZ MATRIX

Setul de valori pe care compania noastră îl promovează are la bază integritatea și respectul pentru ceilalți și activitatea lor:

Muncim INTENS și EFICIENT, acceptăm provocările și sărbătorim victoriile. Avem satisfacția lucrului bine făcut și îndeplinim OBIECTIVELE asumate. Răsplătim COMPETENȚA, INOVAȚIA, INIȚIATIVA și ASUMAREA RĂSPUNDERII. Rezultatele muncii noastre aduc VALOARE clienților noștri. Promovăm CORECTITUDINEA și RESPECTUL pentru clienți, colegi și companie. Prețuim și respectăm munca celorlalți și dezvoltăm SPIRITUL DE ECHIPĂ. Sprijinim fiecare membru al echipei pentru a PROGRESA profesional. Sprijinim initiațivele de îmbunătățire a activității și acceptăm CRITICA CONSTRUCTIVĂ.

Publicat 9 Apr. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 9 Mai 2024