Gratis

Store Manager / Reprezentant Vanzari

IQ VERDE S.R.L.
4 poziții

Candidatul Ideal

- Personalitate placuta cu excelente abilitati de comunicare si relationare, orientare catre client;
- Persoana entuziasta, pasionata de fashion, prezenta agreabila, atitudine pozitiva si proactiva;
- Prezenta placuta si limbaj ingrijit;
- Orientare catre clienti, identificarea si intelegerea nevoilor si dorintelor acestora;
- Interes pentru domeniu si dorinta de dezvoltare pe plan professional;
- Cel putin absolvent(a) de liceu cu diploma de bacalaureat;
- Constituie avantaje cunoașterea limbii engleze și experiența în domeniu;
- Disponibilitate pentru un program flexibil, in ture si lucru in zilele de weekend.

Descrierea jobului

- Promovarea si vanzarea produselor cosmetice si de parfumerie din magazine;
- Realizarea de activitati administrative: aprovizionarea rafturilor, actualizarea preturilor la raft, intretinerea rafturilor; emiterea de comenzi la furnizor pentru brand-urile alocate, aplicarea promotiilor existente, etc;
- Identificarea nevoilor clientilor si asigurarea serviciilor de calitate;
- Consilierea clientilor in alegerea produsului cautat (sfaturi, recomandari);
- Abilități excelente de comunicare – atitudinea prietenoasă și entuziasmul sunt aspecte deosebit de importante;
- Oferirea unei mâini de ajutor pentru selectarea produselor în magazin; recomandarea activă a unor produse, în concordanță cu nevoile clienților;
- Pastreaza in bune conditii bunurile companiei care ii sunt incredintate spre folosinta, cu respectarea procedurilor interne;
- Are o atitudine proactiva, venind in intampinarea clientilor prin intrebari aditionale, sugestii/recomandari legate de produse si servicii.

Beneficii
- Salariu motivant si tichete de masa;
- Bonus din vanzari;
- Mediu de lucru tanar si vibrant;
- Training de specialitate;
- Posibilitatea de a creste in cadrul organizatiei deoarece suntem o companie in plina ascendenta;
- Reduceri speciale si cadouri in cadrul companiei.

Daca iti doresti sa faci parte dintr-o echipa tanara si competitiva, nu ezita sa ne trimiti CV-ul tau, urmand sa ne cunoatem in cadrul unui interviu.

Te asteptam să faci parte din universul de frumusețe The Body Shop!

IQ VERDE S.R.L este distribuitorul oficial The Body Shop Romania.

The Body Shop International plc, este un lanț de magazine britanic de produse cosmetice. Este al doilea ca mărime din lume si apartine de Grup Aurelius. Rețeaua are 2,500 de magazine în peste 60 de țări și a fost fondată de Anita Roddick.

Cand Anita Roddick a fondat The Body Shop în 1976, a avut o viziune. Afacerile ca forță a binelui - așa suntem noi. Peste 40 de ani mai târziu, suntem mândri să fim pionierii frumuseții fără cruzime la fiecare pas. Suntem brandul original de frumusețe etică. Avem o pasiune pentru împuternicirea oamenilor și îmbogățirea planetei noastre. Ne place să rămânem reali, în toate modurile posibile. Rădăcinile noastre activiste rămân o mare parte din tot ceea ce facem, de la afișele noastre iconice de vitrină la produsele noastre vegetariene și până la campaniile noastre infame. Nu ne este niciodată teamă să ne ridicăm și să spunem adevărul. Ne place să facem lucrurile un pic altfel pe aici.

Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024