Gratis

Reprezentant Vanzari - Sibiu

PERRIGO ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare;
- Experienta in industria farmaceutica - constituie un avantaj;
- Experienta in vanzari – obligatoriu (3-5 ani);
- Cunostinte Microsoft Excel: obligatorie;
- Comunicare, negociere si intelegere a nevoilor clientilor;
- Orientare catre client/rezultate;
- Abilitati de planificare si organizare;
- Persoana orientata spre obiective;
- Categoria B permis de conducere.

Descrierea jobului

Raportand managerului de vanzari zonal, reprezentantul de vanzari va acționa ca membru integral al echipei de vanzari, asigurand atingerea obiectivelor companiei. Promovarea produselor si imaginii companiei in judetele Sibiu, Alba si Hunedoara. Asigurarea unei prezente constante a produselor pentru toti clientii din zona sa si are ca scop evitarea situatiilor de ‘’Stoc epuizat’’.

- Coordoneaza activitatile de vanzari si promovare in farmaciile din zona alocata in vederea realizarii planurilor in conformitate cu politica companiei;
- Viziteaza conform routing farmaciile pentru a obtine feedback prin respectarea procedurilor;
- Stabileste relatii profesionale cu parteneri, clienti, distribuitori etc.;
- Propune planuri de actiune pentru cresterea vanzarilor/imbunatatirea performantei afacerii in zona alocata;
- Indeplineste orice alte cerinte date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limita regulilor companiei si a legislatiei locale;
- Mentine cunostintele profesionale si tehnice conform cerintelor companiei;
- Contribuie la efortul echipei prin realizarea de rezultate aferente dupa cum este necesar.

Compania Perrigo se dedica sa imbunatateasca viata prin aducerea de produse de ingrijire personala de inalta calitate si la preturi accesibile, in care consumatorii au incredere oriunde sunt vandute. Ajuta-ne sa o facem!
Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024