Gratis

Specialist Credite Verzi și Sustenabile

Banca Transilvania

Candidatul Ideal

Fii parte din povestea de succes a clienților noștri!

Când alegi mai mult decât banking, primești mai mult decât un job, pentru că
#PeopleofBT înseamnă obiective comune, spirit de echipă și ajutor reciproc prin care construim împreuna un viitor sigur.

Postul de față s-ar împleti minunat cu o persoană care:
  • Creează și menține relații profesionale optime, transmite încredere și interacționează autentic și transparent;
  • Este flexibilă și deschisă să se implice pe proiecte diferite și monitorizează feedback-ul primit de la liniile de business impactate cu privire la soluțiile și parteneriatele din portofoliu, în scopul îmbunătățirii continue a acestora;
  • Prezintă un profil commercial cu mintea deschisă spre procesele de vânzare;
  • Este adaptabilă la schimbare, în ceea ce privește legistlația, oportunitățile și tipologia utilizată;
  • Demonstrează cunoașterea normelor, procedurilor și fluxurilor specifice activității;
  • Își updatează informațiile ori de câte ori apar modificări;
  • Identifică corect nevoile clientului și se implică în găsirea unei soluții optime pentru acesta;
  • Își planifică eficient activitatea, identifică soluții la problemele care apar și este capabilă să găsească alternative;
  • Identifică, organizează și folosește resursele necesare pentru realizarea sarcinilor;

Nice to have:
  • Disponibilitatea de deplasare extinsă- cu deschidere de a experimenta medii noi și de a cunoaște lucruri noi;
  • Posesor permis de conducere cat. B;

Descrierea jobului

O zi la locul de muncă este caracterizată de:
  • Coordonarea și asigurarea de suport tehnic pentru sucursale în relația cu clienții care fac investiții sau au activitate pe zona de sustenabilitate/verde;
  • Efectuarea de vizite la clienți și sprijinirea RM-ilor din sucursale în structurarea optimă a soluțiilor de finanțare, condițiile și oportunitatea finanțării acolo unde este cazul;
  • Coordonarea eforturilor de promovare interna și externă a produselor dedicate domeniului;
  • Inițierea constituirii unor baze de date relevante pentru sector;
  • Propunerea spre aprobare a reglementărilor interne specifice pentru creditarea clienților care realizează investiții verzi/sustenabile;
  • Inițierea și menținerea relațiilor de colaborare cu autoritățile implicate în sectorul de finanțare verde/sustenabilă;

Dacă te regăsești în rândurile de mai sus,înseamnă că te pliezi perfect pe postul nostru, astfel că șansele tale de a fi colegi au crescut! Te așteptăm în echipa noastră de oameni inimoși, că doar nu degeaba facem noi #humanbanking 😊

Suntem banca numărul 1 din România iar superputerea noastră sunt #OameniidelaBT.

Noi suntem banca oamenilor întreprinzători. Sau mai bine spus, compania care își dorește ca lucrurile să fie făcute, ideile valorificate, iar visele împlinite, susținând oamenii care au curajul să facă lucrurile puțin mai diferit.

Avem antreprenoriatul în ADN și încurajăm performanța. Succesul nostru este construit în echipă.

Povestea BT a început acum 30 de ani, la inițiativa unor oameni de afaceri clujeni. Am dus povestea mai departe, iar astăzi Banca Transilvania a devenit cea mai mare banca din România – cu peste 4 milioane de clienți și aproapede colegi.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024