Gratis

Specialist Contabilitate

VR BUSINESS CAPITAL SA

Candidatul Ideal

Daca vrei sa faci parte din echipa noastra care lucreaza de la birou, in cadrul departamentului financiar-contabil, asteptam cu interes aplicatia ta pentru rolul de Senior Accounting Specialist!

Cautam o persoana pozitiva, responsabila, organizata si dornica sa se integreze in noua echipa!
  • Cunostinte solide de contabilitate;
  • Constituie avantaj: cunostintele de operare in programul de contabilitate Saga;
  • Cunostinte de operare PC – Microsoft Office;
  • Persoana organizata, atenta la detalii;
  • Capacitatea de a rezolva situatii neprevazute;
  • Cunostinte de limba engleza - nivel mediu.

Descrierea jobului

Sarcinile tale principale sunt urmatoarele:
  • Aplicarea si respectarea Procedurii si Fluxurilor de lucru din cadrul departamentului Financiar in interactiunile interne si externe si respectarea fluxului de raportare;
  • Analizeaza contabil / fiscal documentele si aplica legislatia in vigoare;
  • Intocmeste documente justificative in vederea inregistrarii in contabilitate;
  • Inregistreaza cronologic si sistematic documentele primare in sistemul contabil (facturile emise pentru client, facturile primite de la furnizori, extrasele bancare, jurnalul de casa, deconturile de cheltuieli si diverse note contabile;
  • Verifica corectitudinea inregistrarilor efectuate;
  • Informeaza cu privire la eventualele neconcordante, deficiente de intocmire, documente lipsa, documente de intocmit, documente de transmis suplimentar si urmareste primirea completarilor;
  • Verifica corelatiile dintre conturi si intre datele contabile si gestiuni –unde este cazul;
  • Intocmeste statul de plata;
  • Efectueaza calculul impozitului pe profit si a altor impozite si taxe;
  • Transmite OPurile cu impozitele si taxele de plata;
  • Pregateste declaratiile fiscale, conform vectorului fiscal, in termenele legale;
  • Participa la efectuarea inventarierii si intocmirea documentelor pentru inventariere;
  • Intocmeste situatiile financiare;
  • Asigura suport pentru a raspunde solicitarilor auditorului financiar;
  • Oferirea de suport in activitatea financiar contabila a companiei, in conformitate cu legislatia in vigoare si cu politicile financiar contabile ale companiei;
  • Asigura suport pentru intocmirea de diverse rapoarte, interactioneaza cu furnizorii/clientii in vederea rezolvarii discrepantelor in ceea ce priveste cantitatile, pretul sau detaliile de plata;
  • Intocmire de rapoarte pentru management.

VR Capital is an alternative Investment Vehicle focusing on opportunistic deals from various fields like Real Estate, NPLs, Private Equity. We design investments in order to grow our customers capital across market cycles.

We concentrate our efforts on small or medium size projects in different forms: Distressed, Unfinished or Green Field, with very good locations. Our investment decisions are founded on a critical, disciplined and operational system based on a very good knowledge of field.

We search and identify attractive investment opportunities, in order to build deep partnerships with sellers and management teams.

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024