Gratis

Analist financiar/Contabil senior-Stefanestii de Jos

SELECT FRUITS SRL

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate in domeniul economic;
  • Cunostinte solide de contabilitate si fiscalitate;
  • Experienta anterioara de cel putin 5 ani;
  • Gandire analitica si atentie la detalii;
  • Reprezinta un avantaj cunostinte de operare in Charisma ERP si/sau Charisma Analyzer (Tableau Software);

Descrierea jobului

Descrierea activitatii:
  • Evidenta imobilizarilor, stocurilor, in conformitate cu legislatia in vigoare;
  • Evidenta cheltuielilor inregistrate in avans si deferarea lunara a acestora;
  • Evidenta impozitelor si taxelor locale;
  • Reconcilierea conturilor contabile;
  • Verificarea jurnalelor de vanzari si a celor de cumparari;
  • Intocmirea declaratiilor si raportarilor periodice, lunare, trimestriale, semestriale si anuale;
  • Verificarea rapoartelor de productie;
  • Analiza cheltuielilor pe departamente si centre de cost;
  • Analiza financiara;
  • Intocmirea situatiilor si documentelor necesare pentru finantari, credite bancare, leasinguri (IFRS/GAAP);
  • Intocmirea rapoartelor de venituri si cheltuieli solicitate de management;
  • Participa la realizarea bugetului anual, forecasturi si proiectii pe termen lung ale business-ului;
  • Inaintează propuneri de automatizare pe rapoartele existente;
  • Creeaza rapoarte operaționale si/sau le dezvolta pe cele existente, in functie de solicitarile managementului;
  • Alte activitati specifice departamentului financiar-contabil.

Beneficii:
  • Decontarea transportului;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare medicala privata;
  • Salariu competitiv, in functie de experienta de lucru;
  • Program de lucru : luni - vineri 8.30-17.30, o ora pauza de masa

Select Fruits Srl, societate de import-distributie legume si fructe proaspete, cu sediul in Stefanestii de Jos, dorim sa ne marim echipa departamentului Financiar-Contabil, iar daca esti o persoana cu o gandire analitica, atenta la detalii, ambitioasa si doresti sa iti construiesti o cariera solida in domeniu, alaturi de o echipa profesionista, asteptam sa ne trimiti CV-ul tau.

Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024