Gratis

Specialist Achizitii Food

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

  • Experienta relevanta in domeniu de minimum 2 ani, pe categoria food/gastro;
  • Bune abilitati de negociere;
  • Esti la curent cu toate ofertele din magazine si nu cumperi un produs pana nu te interesezi de cel mai bun pret;
  • Te-ai mai intalnit pana acum cu facturi si iti place sa le verifici in cel mai mic detaliu;
  • Organizarea este punctul tau forte;
  • Iti place sa insisti pana cand obtii ceea ce iti doresti;
  • Gestionezi cu usurinta mai multe sarcini simultan;
  • Gandire analicata si orientat spre rezultat;
  • Ai cunostinte avansate MS Office (Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft Outlook)

Descrierea jobului

  • Cunoaste produsele si preparatele comercializate de restaurante cat si pretul acestora de vanzare;
  • Se informeaza permanent cu privire la ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁ofertele si promotiile acordate de furnizori;
  • Stabileste intalniri cu furnizorii existenti si/sau cu potentialii furnizori si negociaza cel mai bun pret, avand in vedere, raportul calitate/pret;
  • Identifica noi furnizori si negociaza conditiile contractuale;
  • Intocmeste si completeaza documente specifice de tipul: contracte, note de recepţie / predare, note interne.
  • Se asigura de calitatea si conformitatea produselor receptioanate;
  • Stabileste necesarul de marfa, in functie de stocuri, rulajul acestora si se ocupa de plasarea comenzilor;
  • Realizeaza analize de piata si este la curent cu noile tendinte;
Keywords: asistent achizitii, vanzari, F&B, food and beverage assistent, specialist achizitii, asistent comercial achizitii, junior buyer, buyer, food buyer, buyer assistant, achizitor, achizitor gastro, junior procurement buyer, purchasing buyer, purchase,head of purchasing, procurement assistent.
Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 20 Iun. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.