Gratis

Specialist achizitii

URBIO

Candidatul Ideal

  • Cunoasterea elementelor de baza ale unei achizitii;
  • Capacitatea de a intelege caracteristici si termeni specifici, tehnici, pentru articolele necesare etapelor de implementare ale proiectelor de iluminat si a structurilor de constructie aferente;
  • Capacitatea de a coordona necesarul de achizitie pentru mai multe proiecte simultan;
  • Excelente abilitati de analiza, planificare, organizare, control si raportare;
  • Experienta de lucru in platforma JIRA – constituie avantaj

Descrierea jobului

  • Asigura fluxul de informatii inregistrat, actualizat permanent, pentru achizitiile aferente productiei;
  • Analizeaza achizitiile necesare pentru a asigura varianta optimizata ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄pe cantitati de marfa, transport, conform cerintelor de livrare;
  • Negociaza diverse tarife / cantitati / termene pentru a asigura parametri de success stabiliti de catre companie;
  • Ofera suport informational si tehnic cu privire la caracteristicile si conditiile de achizitie pentru articolele solicitate de catre departamentele companiei;
  • Dezvoltă relatii cu diversi parteneri implicati in procesul de achizitii si logistica;
  • Efectuează diverse calcule de cost in diferite scenarii si propune spre analiza si aprobare solutia optima;
  • Realizează rapoartele si inregistrarile specifice activitatii de achizitie;
  • Gestioneaza procesele de retur;
  • Planifica si organizeaza procesul de livrare a materiei prime.

Beneficii
  • Asigurare medicală privată;
  • Tichete de masă;
  • Concediu de odihnă extins, în funcție de vechimea în muncă;
  • Prime de Crăciun. Paște;
  • Traininguri de specializare;
  • Activități de echipă.

Înființată în anul 2013, Urbio este o companie românească cu capital privat, formată dintr-o echipă naţională de specialişti, cu o vastă experienţă în domeniul energetic și IT&Services, demonstrată prin numeroase proiecte implementate în ultimii 8 ani.

Viziunea noastră este de a oferi soluții alternative la sistemele de energie tradițională și eficientizarea iluminatului stradal. Suntem specializați în dezvoltarea sistemelor fotovoltaice, sistemelor solare și cele eoliene, folosite pentru a crea infrastructuri urbane durabile, ecologice și interconectate la nivel național.

Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 6 Iun. 2024 Expiră 14 Iun. 2024