Gratis

SOFERI PROFESIONISTI la HOLLEMAN - Agabaritice

HOLLEMAN SPECIAL TRANSPORT & PROJECT CARGO SRL, Bucuresti
4 poziții

Candidatul Ideal

Firma de transporturi agabaritice HOLLEMAN din Bucuresti angajeaza SOFERI PROFESIONISTI (C+E) pentru transport intern si international TUR-RETUR.

Veniturile financiare ale soferilor nostri sunt foarte bune, peste nivelul pietei, in domeniul in care activam si pe rutele respective.
Se conduce cu un singur sofer pe camion. Facem intretinere la modul serios. Se asigura pregatire la locul de munca, nu este necesara experienta in transporturi agabaritice si grele, dar aceasta constituie un avantaj. Nu luam soferi angajati la firmele de acelasi profil, consideram ca nu este moral.

Cerem respect pentru meserie, seriozitate si urmarea regulilor si procedurilor specifice privind transporturile agabaritice, in conformitate cu cerintele clientilor. In acelasi timp, respectam angajatii si colaboratorii, lucram intr-o atmosfera armonioasa. La noi, atingeti varful / apogeul meseriei de sofer. Facem aproape in fiecare zi transporturi mari, exceptionale, agabaritice si grele, ca in Discovery Channel. Se poate face si cariera, de la camioane standard la camioane care transporta sute de tone si dimensiuni deosebite, veniturile reflectand gradul de specializare a soferului.

La interviul pentru angajare veti avea o proba practica, pentru a determina daca simtiti / stapaniti camionul standard, daca cunoasteti regulile de baza ale meseriei. Consideram ca daca un sofer nu isi simte camionul cu dimensiuni si greutati standard, nu are cum sa conduca marfuri agabaritice si mai grele. Siguranta rutiera, prevenirea evenimentelor nedorite sunt elemente importante la Holleman.
Descrierea companiei: rog vizitati site-ul firmei www.holleman.ro
Sediul / garajul: pe Soseaua de Centura, in Sud, intre intersectiile cu Soseaua Giurgiului si Soseaua Berceni.

Descrierea jobului

Conducerea camioanelor cu dimensiuni si / sau greutati depasite se face pe teritoriul national sau pe parcurs extern. Marfurile transportate sunt foarte diverse (confectii metalice, utilaje agricole si de constructii, componente de turbine eoliene, etc.).
Dam atentie elementelor de verificare a echipamentelor de transport, de cunoastere a acestora, de condus preventiv si economic.
Asiguram pregatire interna, cunoasterea tehnicii si a regulilor. Detalii privind conditiile de la noi, inclusiv financiare, le aflati la interviul care se va sustine la firma - Holleman, Soseaua de Centura nr. 29, Jilava. Ne gasiti usor pe Waze, Google Maps.
Pe scurt, orice sofer care se comporta normal si care vrea sa invete, care are se comporta civilizat si profesionist, poate sa activeze la noi, poate sa creasca si sa o duca bine, cu noi.

Firma Holleman este situata pe Soseaua de Centura nr. 29, pe raza comunei Jilava, la 2 km Est fata de intersectia cu Soseaua Giurgiului.
Pentru detalii despre firma, rugam sa vizitati site-ul www.holleman.ro. Suntem o firma romano-germana de prestigiu, sigura, infiintata in Romania in anul 1997. Suntem un model pentru altii, de comportament etic si profesional, mereu o sursa de inspiratie. Echipa de oameni este de baza, alaturi de numele dobandit in timp, confirmat si reconfirmat. Suntem respectati si respectam.
Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 7 Mart. 2024 Expiră 6 Apr. 2024