Gratis

Sef de schimb

S.C. BETTY ICE S.R.L.

Candidatul Ideal

Candidatul ideal are :
Abilitati bune de comunicare si relationare;
Capacitate de a organiza si a coordona un grup de angajati;
Spirit de observatie dezvoltat;
Disponibilitate pentru munca in 3 schimburi;
Capacitate de analiza;
Intelegere a procesului tehnologic;
Cunostinte de limba engleza de nivel mediu;
Cunostinte de operare calculator de nivel mediu;
Constituie un avantaj major studiile medii / superioare in domeniul alimentar;
Constituie un avantaj experienta minima pe post sau un post similar

Descrierea jobului

Monitorizeaza procesul tehnologic, incepand cu intrarea materiilor prime in zona de productie, continuand cu procesul de preparare si pana la ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁predarea produsului finit la depozitul frigorific;
Coordoneaza echipele de operatori, supervizori si tehnologi si este responsabil de zona de productie in cadrul unui schimb;
Este responsabil de administrarea echipei din productie incluzand: stabilirea impreuna cu managerul de productie a distribuirii operatorilor pe schimburi in functie de produsele ce vor fi realizate, distribuirea personalului pe activitati in functie de competentele detinute si asigurarea disciplinei;
Se asigura ca este respectat planul de productie in linie cu standardele companiei;
Verifica prezenta personalului din zona de productie si intocmeste pontajul;
La intrarea in schimb verifica fiecare linie din productie urmarind urmatoarele elemente: data, lotul, procentul preparat, incluziuni, text bax, eticheta palet, paletizare anticamera pentru ca acestea sa corespunda cu planul de productie;
Verifica daca imprimantele inregistreaza data si lotul pe produs conform specificatiilor tehnice, dar si textul, data si lotul pe bax la schimbarea sortimentelor;
Completeaza fisa produsului pentru fiecare sortiment;
Cantareste si verifica produsele finite, din ora in ora, si completeaza fisa control calitate produs;
Verifica daca produsele au procentul de preparat sau incluziuni corespunzator retetei;
Pregateste aromele, colorantii si acidul citric pentru semifabricate;
Aplica abilitatile tehnice detinute pentru a efectua ajustari la nivelul liniei, reparatii minore sau pentru a preveni blocaje;
Propune solutii de imbunatatire a productivitatii in zona de responsabilitate si acorda suport in implementarea lor;
Se asigura ca zona de productie este curata si in conditii de siguranta, si tine evidenta verificarii efectuarii curateniei in procesele verbale zilnice si cele saptamanale;
Organizeaza impreuna cu supervizorii de linie rotatia personalului pentru pauza de masa;
Se asigura ca este minimizat numarul de produse defecte generate in zona de productie, tinzand spre 0 produse defecte, eliminarea pierderilor si reducerea costurilor;

Oferim:
Oportunitate de dezvoltare a carierei într-un mediu de lucru multinațional și profesionist
Stabilitate și beneficii extra-salariale (Prime, Plan medical)

Betty Ice este unul dintre cei mai mari producatori de inghetata din Romania si a fost infiintata in 1994. Incepand cu anul 2018 si-a unit pasiunea pentru inghetata cu grupul Unilever, una dintre cele mai mari companii din lume de bunuri de larg consum.

Daca esti pasionat, muncitor si dornic de noi experiente, vrei sa faci parte dintr-o echipa de succes si sa impartasesti cu ceilalti gustul fin al produselor noastre, te asteptam sa ne cunoastem.

Vino in echipa Betty Ice! Detalii referitoare la Informarea de confidentialitate Betty Ice, parte a grupului Unilever, gasiti aici: https://www.unilevernotices.com/romania/romanian/privacy-notice/notice.html

Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 13 Iun. 2024 Expiră 15 Iun. 2024